Neymar ukarany przez Ligue 1 [OFICJALNIE]

Neymar ukarany przez Ligue 1 [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ligue 1

Komisja Dyscyplinarna Ligue 1 zawiesiła Neymara na dwa mecze.

W sobotę Paris Saint-Germain mierzyło się w meczu na szczycie ligi francuskiej z Lille (0:1). W samej końcówce spotkania Neymar został ukarany przez sędziego drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Był to efekt jego spięcia z Tiago Djaló, z którym walczył o piłkę. Brazylijczyk już po gwizdku odepchnął rywala. Po chwili czerwoną kartką został ukarany też gracz Lille, a piłkarze żywo dyskutowali również w drodze do szatni.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez Ligue 1 Neymar został ukarany dwoma meczami dyskwalifikacji (plus jeden w zawieszeniu). Oznacza to, że na pewno nie zagra ze Strasbourgiem oraz Saint-Étienne (10 i 18 kwietnia). Jak pisze „Le Parisien”, kara nałożona na 29-letniego napastnika nie jest zbyt surowa.

Wspomniany Djaló został z kolei ukarany meczem dyskwalifikacji (plus jeden w zawieszeniu).

Neymar będzie mógł więc w pełni skupić się na spotkaniach Ligi Mistrzów z Bayernem. Pierwsza odsłona hitowego dwumeczu właśnie trwa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy