Neymar ukarany przez PSG

Neymar ukarany przez PSG
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS | Sky Sports

Paris Saint-Germain zdecydowało się odebrać premię Neymarowi za to, że nie wrócił do Paryża w wyznaczonym terminie.

Media od wielu miesięcy spekulowały, że napastnik nie najlepiej czuje się w PSG i nie zawsze może się dogadać z klubem, lecz w ostatnich dniach napięcie między stronami osiągnęło apogeum. Piłkarz nie zjawił się na treningu, co wywołało wściekłość wśród działaczy, a dyrektor sportowy Leonardo pozwolił sobie na bardzo szczery wywiad, w którym stwierdził, że Neymar zamierz opuścić klub, sugerując, że w ten sposób może chcieć wymusić transfer.

Otoczenie zawodnika weryfikowało te informacje, twierdząc, że gracz przebywa dłużej w Brazylii ze względu na sprawy związane ze swoim instytutem, o czym informował klub już wiele tygodni temu. PSG upiera się jednak, iż nic takiego nie było ustalone i zamierza ukarać Brazylijczyka. „AS” i „Sky Sports” przekazują, że straci on swój bonus „za dobre sprawowanie”.

O premii swego czasu było głośno, kiedy poinformowało o tym „Football Leaks”. Neymar ma swoim kontrakcie zapis, że za dobre zachowanie otrzyma bonus do swojej wypłaty, co wtedy zostało zinterpretowane jako premia za to, iż piłkarz podejdzie do kibiców po meczu i podziękuje im za doping. PSG później wyjaśniało, że bonus jest bardziej złożony i zależny od wielu czynników, jak ogólne zachowanie, punktualność czy relacje z mediami. Co więcej, takie premie są bardzo popularne we Francji, z racji że kluby nie karzą zawodników cięciami pensji, a właśnie odbieraniem tej dodatkowej wypłaty.

Klub uznał, że spóźnienie na treningi to znaczące nadużycie, dlatego Neymar tej premii nie otrzyma. Na zawodniku nie powinno to jednak zrobić szczególnego wrażenia, bowiem przy jego wielomilionowym kontrakcie bonus wynosi „zaledwie” 375 tysięcy euro. Warto przy tym zaznaczyć, że jest to premia miesięczna.

Pieniądze, które nie trafią do Neymara, zostaną przekazane na cele charytatywne. Tymczasem PSG musi znaleźć rozwiązanie w związku z sytuacją Neymara. Gracz chce odejść do Barcelony, ale ta zwleka i jak do tej pory nie zgłosiła się z konkretami, ponieważ ma problemy z pozyskaniem Antoine'a Griezmanna i to obecnie stanowi priorytet.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy Premier League: Policja zatrzymała 12-latka, który wysyłał rasistowskie wiadomości do Wilfrieda Zahy Domowa koszulka Realu Madryt na nowy sezon. Adidas usunął jeden element [FOTO] Domowa koszulka Realu Madryt na nowy sezon. Adidas usunął jeden element [FOTO] Håland wyrzucony z klubu nocnego [WIDEO] Håland wyrzucony z klubu nocnego [WIDEO] Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Borussia Dortmund także zarobi na ewentualnej sprzedaży Ousmane’a Dembélé Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo Legia Warszawa mistrzem Polski | Vuković: Rok temu powiedziałem jedno kluczowe słowo MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy