Neymar wrócił. Brazylijczyk przypomniał o sobie golem i asystą [WIDEO]

Neymar wrócił. Brazylijczyk przypomniał o sobie golem i asystą [WIDEO] fot. Wikipedia
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Neymar wrócił do reprezentacji Brazylii, po kontuzji odniesionej przed startem Copa América, na starcie towarzyskie z Kolumbią (2:2) i jednocześnie rozegrał swój pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie.

27-letni zawodnik miał być największą gwiazdą kadry „Canarinhos” na rozgrywanych w jego kraju Mistrzostwach Ameryki Południowej.

Niestety Neymara zabrakło w kadrze na turniej odbywający się na przełomie czerwca i lipca, ponieważ w sparingu z Katarem, który poprzedzał start imprezy, doznał poważnego urazu stawu skokowego.

Ta kontuzja zaburzyła w pewien sposób przygotowania Brazylijczyka do startu nowego sezonu. Ponadto on sam bardzo nalegał w ostatnich tygodniach na umożliwienie mu powrotu do Barcelony. Władze Paris Saint-Germain zamierzały uszanować wolę piłkarza, ale tylko w przypadku otrzymania satysfakcjonującej oferty ze strony „Dumy Katalonii” lub Realu Madryt oraz Juventusu, ponieważ te dwa klubu również przejawiały chęć do jego pozyskania.

Duże zamieszanie wokół osoby 27-latka spowodowało, że Thomas Tuchel do czasu wyjaśnienia jego przyszłości nie brał go w ogóle pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej PSG na ligowe mecze.

Z tego też powodu Neymar otrzymał swoją pierwszą okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami dopiero w spotkaniu towarzyskim przeciwko Kolumbii (2:2).

Brazylijczyk pojawił się w wyjściowym składzie „Canarinhos” i okrasił swój występ asystą przy trafieniu Casemiro w pierwszej połowie pojedynku oraz sam wpisał się na listę strzelców w drugiej części meczu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy