Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej

Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej fot. Silvia_Preihs / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

Neymar widzi się w przyszłym sezonie w barwach Manchesteru United. Jeżeli taka przeprowadzka nie wejdzie w grę jest gotów pozostać w Paris Saint-Germain, co pokazuje odrzucenie przez niego propozycji gry w Arabii Saudyjskiej - poinformowali Santi Aouna i Dahbia Hattabi z „Foot Mercato”.

Najdroższy piłkarz w historii futbolu nie osiągnął do tej pory nadrzędnego z postawionych mu celów w postaci wygrana Ligi Mistrzów z paryskim zespołem.

Z tego też powodu przejawiał kilkukrotnie chęć do opuszczenia klubu. Ten nie chciał jednak o tym słyszeć i z czasem przekonał doświadczonego zawodnika do zawarcia korzystnego dla niego porozumienia pod względem finansowym.

Paris Saint-Germain zaczęło stosunkowo szybko żałować wykonanego ruchu i podjęło kroki zmierzające do zakończenia z nim współpracy. Wówczas swój sprzeciw wobec rozstania z drużyną wyraził sam Neymar.

W ostatnich tygodniach wydawało się, że obie strony w końcu prezentują podobne stanowisko po tym, jak kibice odwiedzili jego posiadłość, gdzie otwarcie domagali się jego odejścia.

W tej sytuacji reprezentant Brazylii zaczął być momentalnie łączony z kilkoma europejskimi i azjatyckimi gigantami, co dawało nadzieję na zakończenie współpracy przez zainteresowane strony.

31-letni piłkarz ostudził jednak stosunkowo szybko swoje zapędy w kontekście opuszczenia Parc des Princes. Wskazują na to doniesienia Santiego Aouny i Dahbii Hattabii z „Foot Mercato” dotyczące odrzucenia przez niego bajońskiej propozycji ze strony jednego z saudyjskich zespołów. Był on gotowy zapłacić mu aż 400 milionów euro za rok gry.

Neymar uznał, że nie znajduje się jeszcze na takim etapie kariery, by skorzystać z takiej oferty. Dlatego jest nastawiony na kontynuowanie kariery na Starym Kontynencie, gdzie wyobraża sobie opuszczenie PSG tylko na rzecz Manchesteru United.

Jego wola jest bezpośrednio powiązana z zawirowaniami właścicielskimi „Czerwonych Diabłów”, gdzie o przejęcie kontroli nad nimi zabiega książę Jassim bin Hamad Al Thani, będący w ścisłych relacjach ze spółką Qatar Sports Investments, będącą właścicielem drużyny z Paryża.

Sam zainteresowany ma zawarty szereg kontraktów z Katarczykami, co też miało wpływ na odrzucenie propozycji z Arabii Saudyjskiej, dlatego mógłby stać się jedną z twarzy nowego projektu ekipy z Old Trafford.

Fiasko rozmów odnośnie przejęcia Manchesteru United będzie prawdopodobnie równoznaczne z wypadnięciem ich z wyścigu o Brazylijczyka, co nie byłoby na rękę Paris Saint-Germain, bo obecnie żaden inny zespół go nie interesuje. Pomimo pojawienie się opcji dołączenia do drugiego klubu z Manchesteru.

Neymar zakończył obecny sezon na 18 trafieniach i 17 asystach w 38 występach.

***

Neymar znowu podpadł w PSG

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy