Neymar z setnym występem w reprezentacji Brazylii. Osiągnął ten pułap jako najmłodszy w historii

Neymar z setnym występem w reprezentacji Brazylii. Osiągnął ten pułap jako najmłodszy w historii fot. Neymar I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Reprezentacja Brazylii zremisowała dzisiaj z Senegalem 1:1. Setny występ w kadrze zaliczył Neymar.

Jako pierwszy w czwartkowym spotkaniu towarzyskim do siatki trafił Roberto Firmino, który strzelił gola po podaniu Gabriela Jesusa. Senegalczycy zremisowali tuż przed przerwą, kiedy to Famara Diédhiou wykorzystał rzut karny. Więcej bramek już nie padło.

Neymar przebywał dzisiaj na murawie przez pełne 90 minut. Dla gwiazdora Paris Saint-Germain było to setne spotkanie w koszulce „Canarinhos” (zanotował w nich 61 trafień). Co warte podkreślenia, 27-letni napastnik osiągnął ten pułap jako najmłodszy piłkarz w historii reprezentacji Brazylii.

Atakujący jest na dobrej drodze do tego, by pobić rekord dotyczący liczby rozegranych w niej meczów. Neymar już teraz zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Pierwszy jest Cafu. Prawy obrońca uzbierał ich 142. Z grających zawodników przed napastnikiem znajduje się Dani Alves, ale 36-latek wkrótce powinien zakończyć karierę.

Zawodnicy z największą liczbą występów w reprezentacji Brazylii:

142 - Cafu;
125 - Roberto Carlos;
116 - Dani Alves;
105 - Lucio;
101 - Taffarel;
100 - Neymar;
100 - Robinho;
98 - Ronaldo;
98 - Djalma Santos;
97 - Ronaldinho.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy