N'Golo Kanté coraz bliżej odejścia z Chelsea. Graham Potter z decydującym głosem 

N'Golo Kanté coraz bliżej odejścia z Chelsea. Graham Potter z decydującym głosem  fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fabrizio Romano | Sky Sports

N'Golo Kanté chciałby zostać w Chelsea, lecz taka perspektywa się oddala. Obydwie strony nie potrafią nadal dojść do porozumienia. Dużo w tej sprawie będzie miał do powiedzenia szkoleniowiec „The Blues”, Graham Potter - podaje Fabrizio Romano. 

31-letni pomocnik na Stamford Bridge trafiał przed sześcioma laty po świetnym, ukoronowanym mistrzostwem Anglii, sezonie w barwach Leicester City.

Filigranowy zawodnik z Paryża od początku dobrze zadomowił się w szeregach londyńskiej ekipy, stanowiąc o sile jej środkowej formacji. Kanté sięgnął z Chelsea w sumie po sześć trofeum, w tym po najważniejszy w piłce klubowej uszaty puchar Ligi Mistrzów.

Piękna przygoda sympatycznego Francuza na Fulham Road wydaje się, że dobiega końca. Obydwie strony prowadzą od dłuższego czasu negocjacje w sprawie wygasającego 30 czerwca 2023 roku kontraktu, lecz te przebiegają powolnie, a w zasadzie to utknęły w martwym punkcie.

Doświadczony zawodnik chciałby zostać w Chelsea. Zarząd sześciokrotnych mistrzów Anglii wyraża jednak w tej sprawie coraz więcej niepewności. Ten pragnie odmłodzić kadrę, skupiając się przede wszystkim właśnie na środku pola.

Dodatkowo, w klubie pojawia się coraz więcej wątpliwości wobec formy 53-krotnego reprezentanta kraju. Wychowanek JS Suresnes boryka się ostatnio często z kontuzjami, które w bieżącej kampanii zmusiły go do opuszczenia już 20 spotkań.

Kluczowe zdanie w całej sprawie może mieć Graham Potter. Anglik ma być twarzą nowego projektu tworzonego na Stamford Bridge i sprawować w nim znaczną władzę decyzyjną. 47-latek musi ocenić, czy potrzebuje Kanté w swej koncepcji.

Przed 31-latkiem ważne tygodnie. Zainteresowanie nim wyraża wiele czołowych ekip, w tym FC Barcelona.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Frank Castañeda może wrócić do Ekstraklasy Frank Castañeda może wrócić do Ekstraklasy Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy