N'Golo Kanté coraz bliżej odejścia z Chelsea. Graham Potter z decydującym głosem 

N'Golo Kanté coraz bliżej odejścia z Chelsea. Graham Potter z decydującym głosem  fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fabrizio Romano | Sky Sports

N'Golo Kanté chciałby zostać w Chelsea, lecz taka perspektywa się oddala. Obydwie strony nie potrafią nadal dojść do porozumienia. Dużo w tej sprawie będzie miał do powiedzenia szkoleniowiec „The Blues”, Graham Potter - podaje Fabrizio Romano. 

31-letni pomocnik na Stamford Bridge trafiał przed sześcioma laty po świetnym, ukoronowanym mistrzostwem Anglii, sezonie w barwach Leicester City.

Filigranowy zawodnik z Paryża od początku dobrze zadomowił się w szeregach londyńskiej ekipy, stanowiąc o sile jej środkowej formacji. Kanté sięgnął z Chelsea w sumie po sześć trofeum, w tym po najważniejszy w piłce klubowej uszaty puchar Ligi Mistrzów.

Piękna przygoda sympatycznego Francuza na Fulham Road wydaje się, że dobiega końca. Obydwie strony prowadzą od dłuższego czasu negocjacje w sprawie wygasającego 30 czerwca 2023 roku kontraktu, lecz te przebiegają powolnie, a w zasadzie to utknęły w martwym punkcie.

Doświadczony zawodnik chciałby zostać w Chelsea. Zarząd sześciokrotnych mistrzów Anglii wyraża jednak w tej sprawie coraz więcej niepewności. Ten pragnie odmłodzić kadrę, skupiając się przede wszystkim właśnie na środku pola.

Dodatkowo, w klubie pojawia się coraz więcej wątpliwości wobec formy 53-krotnego reprezentanta kraju. Wychowanek JS Suresnes boryka się ostatnio często z kontuzjami, które w bieżącej kampanii zmusiły go do opuszczenia już 20 spotkań.

Kluczowe zdanie w całej sprawie może mieć Graham Potter. Anglik ma być twarzą nowego projektu tworzonego na Stamford Bridge i sprawować w nim znaczną władzę decyzyjną. 47-latek musi ocenić, czy potrzebuje Kanté w swej koncepcji.

Przed 31-latkiem ważne tygodnie. Zainteresowanie nim wyraża wiele czołowych ekip, w tym FC Barcelona.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam reaguje na słaby początek sezonu. Dyrektor zwolniony po czterech miesiącach [OFICJALNIE] Ajax Amsterdam reaguje na słaby początek sezonu. Dyrektor zwolniony po czterech miesiącach [OFICJALNIE] Kylian Mbappé kończy udział w klasyku z kontuzją. Ryzyko się nie opłaciło Kylian Mbappé kończy udział w klasyku z kontuzją. Ryzyko się nie opłaciło Następna kontrowersja w Ekstraklasie. Prawie złamał nogę rywalowi i obejrzał tylko żółtą kartkę [WIDEO] Następna kontrowersja w Ekstraklasie. Prawie złamał nogę rywalowi i obejrzał tylko żółtą kartkę [WIDEO] Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy