N'Golo Kanté przejmuje klub piłkarski [OFICJALNIE]

N'Golo Kanté przejmuje klub piłkarski [OFICJALNIE] fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Royal Excelsior Virton

N'Golo Kanté stał się właścicielem klubu z „małego miasta o wielkich marzeniach”. W tym tygodniu była gwiazda Chelsea przejęła udziały w Royal Excelsior Virton, uczestniku trzeciej ligi belgijskiej.

Możemy być pewni, że Royal przejdzie totalną zmianę wizerunkową w swoim kraju. Od 1 lipca ekipa z miasteczka liczącego około 12 tysięcy mieszkańców znajdzie się w posiadaniu charyzmatycznego reprezentanta Francji. Z funkcji zwierzchnika po pięciu latach ustąpi tym samym Flavio Becca, luksemburski inwestor od nieruchomości.

„Flavio jest oczywiście niezmiernie szczęśliwy, że może przekazać klucze klubu w ręce N'Golo Kanté, piłkarza wysokiej klasy ze względu na pokazywane umiejętności, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka” – czytamy w oświadczeniu RE Virton.

„Razem mierzymy wyżej”, „mały klub, wielkie marzenia” – to od teraz motto klubu ze Stade Yvan Georges.

Po 61-letnim Becce od zapoczątkowania rządów w połowie 2018 roku liczono na bardzo wiele. Od razu w pierwszym sezonie zespół wywalczył awans z trzeciego na drugi szczebel ligowych rozgrywek. Od razu w roli beniaminka byli o włos od znalezienia się w Jupiler Pro League.

Sen o potędze został jednak przełożony na późniejsze czasy. W minionej kampanii „Les Gaumais” spadli z powrotem tam, gdzie wszystko się zaczęło przybyciu Bekki.

Kanté, który właśnie rozpoczyna przygodę w saudyjskim Al-Ittihad po odejściu z Chelsea, przyjdzie przejąć firmę wolną od długów. Wkrótce w publicznej wiadomości ukaże się nowy skład zarządu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy