Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu

Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca DI Marzio | Alfredo Pedullà

Nicolò Zaniolo przeniesie się na zasadzie transferu definitywnego z Romy do Galatasaray - podają włoskie media.

Negocjacje prowadzone pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami w ostatnich dniach zakończyły się osiągnięciem pełnego sukcesu.

Dzięki temu ofensywny pomocnik uwolni się spod niewoli „Giallorossich”, w którą sam się wpakował poprzez zwrócenie się do władz klubu z prośbą o umożliwienie mu zmiany otoczenia i późniejsze zablokowanie transferu do Bournemouth.

Reprezentant Włoch liczył zapewne na to, że uda mu się przenieść do Milanu. Aktualny mistrz kraju nie wystosował jednak za niego wystarczająco atrakcyjnej propozycji i teraz z ratunkiem przybyło mu Galatasaray.

Nicolò Zaniolo trafi do ekipy ze Stambułu w ramach transferu definitywnego opiewającego na szesnaście milionów euro sumy podstawowej. Do tej kwoty będą mogły w przyszłości dojść jeszcze łatwe do osiągnięcia bonusy sięgające minimum czterech milionów euro.

Alfredo Pedullà uważa, że w zawartej umowie między klubami znajdują się też nieco trudniejsze do wypełnienia zadania pozwalające zgarnąć wyższą sumę bonusu, co potwierdzałoby wcześniejsze doniesienia Gianluki Di Marzio o zamknięciu się całej operacji w około 22 milionach euro.

Będzie to tym samym największy transfer w historii Galatasaray, które dotąd najwięcej zapłaciło za Jardela w... 2000 roku - nieco ponad 17 milionów euro.

23-letni zawodnik zwiąże się z kolei z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2027 roku z pulą zarobków sięgającą 3,5 miliona euro na sezon.

Ponadto w jego kontrakcie znajdzie się klauzula odstępnego wynosząca 35 milionów euro. Na umieszczenie jej nalegało otoczenie piłkarza, dające w ten sposób do zrozumienia, że ofensywny pomocnik nie planuje zbyt długiego pobytu w Galatasaray i liczy zapewne na ponowienie zainteresowania ze strony Milanu w niedalekiej przyszłości.

Zaniolo trafił do Romy z Interu Mediolan za 4,5 miliona euro w ramach rozliczenia przeprowadzki Radji Nainggolana w połowie 2018 roku.

Od tego czasu reprezentant Włoch wystąpił w 128 meczach drużyny ze Stadio Olimpico, notując w nich 24 trafienia i 18 asyst, co przełożyło się na wywalczenie w ubiegłym sezonie premiowego zwycięstwa w Lidze Konferencji Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy