Nie tylko Falcao. Galatasaray chce Aboubakara

Nie tylko Falcao. Galatasaray chce Aboubakara fot.
Karol Brandt
Źródło: Yahoo Sports | A Bola

Vincent Aboubakar po raz kolejny może przenieść się nad Bosfor - informują francuskie oraz portugalskie media.

Kameruńczyk w sezonie 2017/2018 był wręcz nie do zatrzymania. Napastnik w tym czasie strzelił 26 goli i zanotował siedem asyst. W związku z tym przed rozpoczęciem ubiegłej kampanii szefostwo FC Porto oczekiwało po 27-latku wiele. 

Początkowo wszystko szło po ich myśli. Środkowy napastnik w pierwszych dziesięciu meczach cztery razy wpisał się na listę strzelców i posłał dwa finalne podania. Wtedy Aboubakarowi przytrafiła się niezwykle poważna kontuzja. Po całkowitym zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego i wewnętrznego więzadła bocznego lewego kolana zawodnik pauzował już do końca sezonu.

Pomimo tego, jak informuje Yahoo Sport, po 63-krotnego reprezentanta Kamerunu zgłosiło się Galatasaray, które zaoferowało „Smokom” wypożyczenie. Portugalczycy natychmiast odrzucili tę propozycję, bowiem według „A Boli” w grę wchodzi jedynie transfer definitywny za kwotę około 25 milionów euro. Przypomnijmy, że klauzula odstępnego w kontrakcie 27-latka wynosi 50 milionów euro.

Aboubakar to już drugi napastnik, który w ostatnim czasie znalazł się na celowniku „Lwów”. Wcześniej złożyli oni ofertę Radamaleowi Falcao. 

Warto dodać, ze atakujący FC Porto w przeszłości przez jeden sezon bronił barw Beşiktaşu. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy