Nie tylko Lukaku. Inter podbija ofertę za Džeko

Nie tylko Lukaku. Inter podbija ofertę za Džeko fot. AS Roma
Paweł Hanejko
Źródło: La Gazetta dello Sport

Inter nie przestaje zabiegać o Edina Džeko.

Władze włoskiego klubu złożyły w ostatnich dniach stosowną ofertę za ewentualny transfer Romelu Lukaku i czekają cierpliwie na odpowiedź Manchesteru United. W tym czasie planują skupić się na innym napastnika. Mowa o Edinie Džeko.

Antonio Conte poszukuje wzmocnień linii ataku. Niemalże pewne jest bowiem odejście dotychczasowego lidera tej formacji, a zarazem kapitana, Mauro Icardiego. Skonfliktowany z klubowym środowiskiem Argentyńczyk negocjuje obecnie z Napoli i Juventusem.

Z tego względu działacze Interu postanowili przekonać do siebie doświadczonego Bośniaka. Początkowo mówiono, że propozycja za ten transfer nie przekroczy dziesięciu milionów euro, jednak „Nerazzurri” postanowili nieco nagiąć zasady, a ich ostatnia oferta ma rzekomo opiewać na 12 milionów euro. Kwota nadal odbiega jednak dalece od wymagań Romy, która oczekuje za swojego piłkarza sumy rzędu 20 milionów euro. Negocjacje w tej sprawie trwają.

33-latek wystąpił w poprzednim sezonie w 40 meczach. Na jego dorobek złożyło się czternaście bramek. Ponadto zanotował jedenaście asyst. Kontrakt wiąże go ze stołecznym klubem do 30 czerwca 2020 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy