Nie tylko Manchester City. Kolejny klub z Premier League zainteresowany Alabą

Nie tylko Manchester City. Kolejny klub z Premier League zainteresowany Alabą
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

Chelsea zagięła parol na Davida Alabę - uważa „The Telegraph”.

Po angażach Hakima Ziyecha oraz Timo Wernera, „The Blues” skupiają się głównie na wzmocnieniu formacji obronnej, prowadząc w międzyczasie rozmowy odnośnie zakontraktowania Kaia Havertza. Idąc tym tropem, londyńczycy chcieliby pozyskać nowego golkipera, stopera oraz lewego obrońcę.

Numerem jeden na liście życzeń Franka Lamparda w kwestii tej ostatniej pozycji jest Ben Chilwell, ale wymagania finansowe Leicester City, które chciałoby zarobić na całej operacji nawet 90 milionów euro, związały ekipie ze Stamford Bridge ręce. W związku z tym postanowiła ona szukać możliwości gdzie indziej i tym sposobem na jej celowniku znalazł się piłkarz Bayernu Monachium.

Według „The Telegraph”, Chelsea wraz z Manchesterem City uważnie monitorują sytuację Austriaka, którego umowa wygasa już w połowie 2021 roku, a dotychczasowe rozmowy odnośnie jej przedłużenia nie przyniosły żadnego rezultatu. W tym kontekście warto wiedzieć, że z uwagi na wiek zawodnika (28 lat) chce on zawrzeć swoje ostatnie, duże porozumienie.

„Gwiazda Południa” jeszcze nie traci nadziei na zatrzymanie wszechstronnego piłkarza, starając się zgromadzić środki na ewentualną podwyżkę poprzez sprzedaż Thiago Alcântary, jednak wydaje się, że jej szanse na powodzenie misji z każdym dniem maleją.

Nie dziwi więc fakt, że oprócz przedstawicieli Premier League angażem piłkarza mogącego także zająć miejsce w środku pomocy, jak i w centrum defensywy, interesują się Paris Saint-Germain, Inter Mediolan, Real Madryt czy FC Barcelona.

Liczby Alaby z trwającej kampanii to 38 spotkań, dwa trafienia i tyle samo asyst. W sumie barw drużyny ze stolicy Bawarii bronił on 382 razy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy