Nie tylko Mistrzostwa Europy. OFICJALNIE: Komunikat UEFA w sprawie miedzy innymi Ligi Mistrzów i Ligi Europy

Nie tylko Mistrzostwa Europy. OFICJALNIE: Komunikat UEFA w sprawie miedzy innymi Ligi Mistrzów i Ligi Europy fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Łączy Nas Piłka

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował komunikat UEFA odnoszący się do decyzji podjętych w trakcie wideokonferencji z członkami wszystkich krajowych federacji.

Unia Europejskich Związków Piłkarskich zdecydowała się nie tylko na przełożenie Mistrzostw Europy na 2021 roku, ale także ustaliła szereg decyzji mających wpłynąć na trwające oraz przyszłe rozgrywki mające miejsce na Starym Kontynencie.

- Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa – powiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN-u.

Rozgrywki z udziałem reprezentacji narodowych:

1. Turniej Euro 2020 został przeniesiony na rok 2021 (11 czerwca – 11 lipca 2021).
2. Zaplanowane na marzec br. mecze towarzyskie (dla nas spotkania z Finlandią i Ukrainą) oraz baraże do turnieju Euro zostaną przełożone na czerwiec 2020.
3. Zaplanowane na czerwiec 2021 roku mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2022 zostaną rozegrane w innym terminie.
4. Finały Ligi Narodów / turniej Euro U-21 / Euro kobiet, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2021 roku, zostaną rozegrane w innym terminie.
5. Kluby będą zobligowane do zwolnienia swoich zawodników na wszystkie mecze reprezentacji narodowych, które zostaną rozegrane w nowych terminach.

Rozgrywki klubowe:

1. Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku.
2. Nie będzie ekskluzywności terminów dla poszczególnych rozgrywek: ligi krajowe będą mogły być rozgrywane w środku tygodnia, a mecze w europejskich pucharach w trakcie weekendów.
3. Terminy rund eliminacyjnych do europejskiej pucharów w sezonie 2020/21 zostaną ustalone w zależności od zakończeniu poszczególnych lig krajowych.

Ponadto UEFA ustaliła, ze finał trwających edycji Ligi Mistrzów i Ligi Europy odbędą się odpowiednio 27 i 24 czerwca.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Kapitalny gol Lewandowskiego i zwycięstwo Bayernu Monachium [WIDEO] Kapitalny gol Lewandowskiego i zwycięstwo Bayernu Monachium [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy