„Nie zrobił nic. On zdaje sobie z tego sprawę”. Mateusz Borek dosadnie o Robercie Lewandowskim

„Nie zrobił nic. On zdaje sobie z tego sprawę”. Mateusz Borek dosadnie o Robercie Lewandowskim fot. Kanał Sportowy [YouTube]
Dawid Basiak
Dawid Basiak
Źródło: Kanał Sportowy

FC Barcelona z Robertem Lewandowskim w składzie przegrała (2:3) hiszpański klasyk z Realem Madryt. Mateusz Borek na Kanale Sportowym stanowczo ocenił występ polskiego napastnika.

FC Barcelona może pluć sobie w brodę po niedzielnym starciu z Realem Madryt, w którym porażkę odniosła tylko i wyłącznie na własne życzenie. Podopieczni Xaviego prowadzili w tym meczu dwukrotnie, lecz ostatecznie na swoje konto nie zdołali zainkasować nawet jednego punktu.

Robert Lewandowski słynne El Clásico rozpoczął w wyjściowym składzie „Dumy Katalonii”, lecz niestety tego występu zdecydowanie nie będzie dobrze wspominał.

Polski napastnik przez większość czasu był wyłączony z gry, nie mając praktycznie żadnych dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Dodatkowo Xavi w 64. minucie podjął zaskakującą decyzję, zdejmując Lewandowskiego z boiska. Jego miejsce zajął wówczas Ferran Torres.

Mateusz Borek w rozmowie na Kanale Sportowym w dosadny sposób wyraził swoją opinię na temat rozczarowującego występu Polaka. Dziennikarz otwarcie przyznał, że nie zrobił on w tym spotkaniu niczego pożytecznego.

- To jest zawodowa piłka. Xavi Hernandez wielokrotnie bronił Lewandowskiego. Ja myślę, że Robert jest na tyle doświadczonym, mądrym facetem, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wyglądała jego gra w tym meczu. Nie wszystko było winą samego Lewandowskiego, ale dostrzegalny był brak porozumienia, chemii. Brakowało większej liczby piłek granych do niego, ale on sam naprawdę w tym meczu nie zrobił nic - powiedział.

Obecna kampania w wykonaniu Lewandowskiego składa się na 43 spotkania, w których zdobył 20 bramek oraz zanotował dziewięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy