Nie żyje Paweł Zarzeczny
2017-03-25 11:58:29; Aktualizacja: 8 lat temu
W sobotę nad ranem zmarł Paweł Zarzeczny.
Jeden z najlepszych sportowych dziennikarzy w Polsce wczesnym porankiem miał zawał serca, który spowodował zgon. Poinformował o nim Jacek Kmiecik, a następnie doniesienia te potwierdzili na Twitterze Samuel Szczygielski i Krzysztof Stanowski z Weszło.com.
56-latek w ostatnim czasie był znany głównie z programu „One Man Show”, którego był głównym bohaterem, komentującym bieżące wydarzenia i publikacje prasowe. Zaledwie wczoraj opublikowano specjalny, 500. odcinek. Był także stałym gościem „Stanu Futbolu” i felietonistą Weszło.com.
Zarzeczny słynął z niepodrabialnego stylu, barwnych anegdot i specyficznego humoru, który przysparzał mu zawsze pokaźne grono zwolenników i krytyków. Rzadko jednak potrafiono przechodzić wobec jego wypowiedzi obojętnie. Popularne
Urodzony w Warszawie dziennikarz pracował w wielu polskich dziennikach, jak „Przegląd Sportowy„, „Futbol News” czy „Super Express„. Pisał także dla tygodników i miesięczników „Magazyn Futbol” „Piłka Nożna” czy chociażby „Uważam Rze”. Jest również autorem biografii Kazimierza Górskiego (którą współtworzył z legendarnym trenerem). „Piłka jest okrągła” wydano w 2004 roku.
Zarzeczny pełnił ponadto rolę eksperta telewizyjnego w wielu magazynach i stacjach.