Niecodzienna oferta dla Schweinsteigera

Niecodzienna oferta dla Schweinsteigera
Redakcja
Redakcja
Źródło: Goal.com Deutschland

Bastian Schweinsteiger może powrócić do gry w ojczyźnie.

33-letni mistrz świata z roku 2014 jest obecnie zawodnikiem Chicago Fire, do którego ostatniej wiosny przeniósł się z Manchesteru United. Zainteresowanie wybitnym, byłym już, reprezentantem Niemiec wyraziła drużyna SG Buna Halle-Neustadt.

To amatorski zespół o mocno ograniczonych zasobach finansowych. Z myślą o zakontraktowaniu Schweinsteigera działacze klubu swoją propozycję wzbogacili o wyjątkowe bonusy. Piłkarz z MLS poza bronieniem barw SG Buna Halle-Neustadt otrzymałby kawałek ziemi w centrum miasta oraz regularny dostęp do wielu gatunków piwa. Ponadto przewidziane jest także członkostwo w lokalnym klubie tenisowym dla jego żony Any Ivanović oraz zatrudnienie niani dla ich pierwszego dziecka.

Z pewnością Schweinsteiger stałby się nie tylko najbardziej znanym piłkarzem w dziejach klubu, ale również powodem, dla którego piłkarski świat dowiedziałby się o istnieniu tej amatorskiej drużyny. Stanowisko pomocnika Chicago Fire jeszcze nie jest znane.

Niemiecki zawodnik ma za sobą wiele obfitych w sukcesy lat gry na najwyższym poziomie. Przez kilkanaście sezonów godnie reprezentował barwy Bayernu Monachium oraz drużyny narodowej. Przenosiny do Manchesteru United w roku 2015, w dużej mierze z powodu uciążliwych urazów, okazały się niewłaściwą decyzją i po niespełna dwóch lat odszedł do Chicago Fire. W ciągu blisko rocznego pobytu w MLS Schweinsteiger rozegrał 26 meczów, strzelając trzy gole i zaliczył dwa asysty. Bez wątpienia nie jest jeszcze na tyle zaawansowany wiekowo, aby nie myśleć o nowych wyzwaniach, jakim byłby transfer do klubu z Halle.

Oczywiście jednak inne opcje są bardziej prawdopodobne. Na ten moment wiele wskazuje, że Schweinsteiger pozostanie w Chicago i zwiąże się nową umową z Fire.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo coraz bliżej transferu? Bjelica potwierdza fakt prowadzenia negocjacji Olmo coraz bliżej transferu? Bjelica potwierdza fakt prowadzenia negocjacji Lech Poznań zainteresowany Janem Sýkorą. „Kolejorz” złożył ofertę Lech Poznań zainteresowany Janem Sýkorą. „Kolejorz” złożył ofertę Alcácer poza kadrą Borussii Dortmund. Napastnik chce wrócić do Valencii Alcácer poza kadrą Borussii Dortmund. Napastnik chce wrócić do Valencii Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy