Niecodzienna oferta dla Schweinsteigera

Niecodzienna oferta dla Schweinsteigera
Redakcja
Redakcja
Źródło: Goal.com Deutschland

Bastian Schweinsteiger może powrócić do gry w ojczyźnie.

33-letni mistrz świata z roku 2014 jest obecnie zawodnikiem Chicago Fire, do którego ostatniej wiosny przeniósł się z Manchesteru United. Zainteresowanie wybitnym, byłym już, reprezentantem Niemiec wyraziła drużyna SG Buna Halle-Neustadt.

To amatorski zespół o mocno ograniczonych zasobach finansowych. Z myślą o zakontraktowaniu Schweinsteigera działacze klubu swoją propozycję wzbogacili o wyjątkowe bonusy. Piłkarz z MLS poza bronieniem barw SG Buna Halle-Neustadt otrzymałby kawałek ziemi w centrum miasta oraz regularny dostęp do wielu gatunków piwa. Ponadto przewidziane jest także członkostwo w lokalnym klubie tenisowym dla jego żony Any Ivanović oraz zatrudnienie niani dla ich pierwszego dziecka.

Z pewnością Schweinsteiger stałby się nie tylko najbardziej znanym piłkarzem w dziejach klubu, ale również powodem, dla którego piłkarski świat dowiedziałby się o istnieniu tej amatorskiej drużyny. Stanowisko pomocnika Chicago Fire jeszcze nie jest znane.

Niemiecki zawodnik ma za sobą wiele obfitych w sukcesy lat gry na najwyższym poziomie. Przez kilkanaście sezonów godnie reprezentował barwy Bayernu Monachium oraz drużyny narodowej. Przenosiny do Manchesteru United w roku 2015, w dużej mierze z powodu uciążliwych urazów, okazały się niewłaściwą decyzją i po niespełna dwóch lat odszedł do Chicago Fire. W ciągu blisko rocznego pobytu w MLS Schweinsteiger rozegrał 26 meczów, strzelając trzy gole i zaliczył dwa asysty. Bez wątpienia nie jest jeszcze na tyle zaawansowany wiekowo, aby nie myśleć o nowych wyzwaniach, jakim byłby transfer do klubu z Halle.

Oczywiście jednak inne opcje są bardziej prawdopodobne. Na ten moment wiele wskazuje, że Schweinsteiger pozostanie w Chicago i zwiąże się nową umową z Fire.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej W Hiszpanii zostanie dograny sezon drugiej ligi. OFICJALNIE: Deportivo - Fuenlabrada już w środę W Hiszpanii zostanie dograny sezon drugiej ligi. OFICJALNIE: Deportivo - Fuenlabrada już w środę OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy