2022-03-17 22:24:54; Aktualizacja: 2 lata temu
Niecodzienna sytuacja w meczu Premier League. Mężczyzna przypiął się do słupka bramki... trytytką Fot. TV
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info | Just Stop Oil

Mecz Premier League pomiędzy Evertonem a Newcastle United został na chwilę przerwany. Wszystko przez mężczyznę, który przypiął się do słupka bramki tzw. trytytką (opaska zaciskowa).

W czwartkowy wieczór rozgrywane jest zaległe spotkanie w ramach Premier League, a mierzą się w nim zespoły Evertonu oraz Newcastle United. Rywalizacja nie obfituje jednak w grad bramek i chyba spokojnie można powiedzieć, że to nie o doskonalej grze defensywnej obu tych ekip będzie się mówić po meczu.

Wszystko przez mężczyznę, który postanowił w drugiej połowie wtargnąć na murawę. Wszystko po to, by przypiąć się do słupka jednej z bramek opaską zaciskową, czyli tak zwaną trytytką.

Niemalże natychmiast z odsieczą przybyły służby porządkowe, którym po kilku minutach udało się odpiąć prowodyra całego zajścia. Został on aresztowany za zakłócenie porządku i niemalże na pewno czeka go dożywotni zakaz stadionowy.

Co było motywem mężczyzny? Wszystko wskazuje na to, że w tym przypadku mamy do czynienia z aktywistą, który w ten sposób chciał zwrócić uwagę na pewien problem. Mianowicie pojawił się on na murawie w koszulce z napisem „Just Stop Oil”, zachęcając do zaprzestania korzystania z ropy naftowej ze względów klimatycznych.

Sam zainteresowany, czyli 21-letni Louis zabrał głos za pośrednictwem oficjalnego konta kampanii „Just Stop Oil” na Twitterze.

„Mamy 2022 rok i czas spojrzeć w przyszłość i zachować się tak, by zapobiec katastrofie. Raporty mówią, że to, co się wydarzy w przyszłości, będzie tragiczne dla naszej planety, a rząd twierdzi, że nie ma sensu się martwić i każde płacić składki emerytalne. My jednak mamy wybór i musimy zrobić wszystko, by każdy dowiedział się o tym, iż nasz klimat będzie miał się tylko gorzej, jeśli czegoś z tym nie zrobimy. Ropa naftowa zniszczy przyszłość naszych dzieci, a nasz rząd jeszcze nas zdradza i finansuje nowy projekt na Morzu Północnym” - napisał.

Spotkanie zostało wznowione, a w 82. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 0-0.