Niecodzienny wieczór w Neapolu. VAR anulował cztery gole [WIDEO]

Źródło: Transfery.info | La Gazzetta dello Sport

Wczoraj późnym wieczorem SSC Napoli rywalizowało na własnym stadionie z US Sassuolo Calcio. Gospodarze wygrali to spotkanie 2:0, lecz nim do tego doszło, sędziowie anulowali cztery bramki zdobyte przez gości.

Zawody rozpoczęły się udanie dla miejscowych, którzy już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Elseida Hysaja. Albańczyk zszedł do środka i oddał płaski aczkolwiek niezwykle precyzyjny strzał z dystansu. Warto dodać, że w tej sytuacji asystę zanotował Piotr Zieliński.

W następnych minutach dominowali podopieczni Gennaro Gattuso, a kapitalną okazję do podwyższenia prowadzenia zmarnował Lorenzo Insigne. Wówczas do pracy wzięli się goście i w 32. minucie doprowadzili do wyrównania. Radość gości nie trwała jednak długo, gdyż jak pokazały powtórki, Filip Đuričić przebywał na pozycji spalonej. Pięć minut później sytuacja się powtórzyła. Serb trafił do siatki, lecz wcześniej „spalił” Hamed Junior Traorè. Tym samym na przerwę w zdecydowanie lepszych humorach schodzili „Błękitni”.

Już po zmianie stron piłkarze Sassuolo jeszcze dwukrotnie pakowali piłkę do siatki rywali. Najpierw zrobił to Francesco Caputo, a następnie Domenico Berardi. Problem w tym, że w obu przypadkach… VAR dopatrzył się u Włochów pozycji spalonej. Kiedy wydawało się, że nie może wydarzyć się nic gorszego dla przyjezdnych, w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Allan i w ten oto sposób SSC Napoli wygrało 2:0.

Po ostatnim gwizdku arbitra trener „Neroverdich” zaskoczył wszystkich i... pochwalił funkcjonowanie systemu VAR.

– Uważam, że VAR istotnie wpłynął na poprawę futbolu. To, co może irytować, to czas potrzebny do oceny sytuacji. Przez niego czterokrotnie odebrano nam radość po strzelonym golu – stwierdził Roberto De Zerbi.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ekipa spod Wezuwiusza plasuje się na siódmej pozycji, tuż przed Sassuolo. Następnym rywalem neapolitańczyków będzie Inter Mediolan, z którym zmierzą się już w najbliższy wtorek.

Więcej na temat: SSC Napoli US Sassuolo Włochy Wideo VAR

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum” Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum”