2024-07-05 19:58:31; Aktualizacja: 3 dni temu
Niemcy się nie poddają! Kariera Toniego Kroosa dłuższa przynajmniej o pół godziny [WIDEO] Fot. Euro24Hub [Twitter]
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: TVP Sport

W 89. minucie meczu reprezentacja Niemiec wyrównała stan ćwierćfinałowego meczu Mistrzostw Europy z Hiszpanią na 1:1 za sprawą Floriana Wirtza.

Wydawało się już, że Niemcy przegrają z Hiszpanią i odpadną z EURO 2024. Hiszpania wyglądała lepiej,  a kiedy już podopieczni Juliana Nagelsmanna znajdowali się w dogodnych sytuacjach, nie trafiali. Słupek obił Niclas Füllkrug, innym razem wyśmienitą sytuację marnował Kai Havertz. Dobrze dysponowany był także Unai Simón.

Niemcy coraz mocniej atakowali, a Hiszpania powoli obniżała poziom wysokości swojej linii defensywy.

W 89. minucie Maximilian Mittelstädt dośrodkował piłkę w gąszcz pola karnego. Najlepszy w walce o piłkę w powietrzu okazał się Joshua Kimmich. Gracz Bayernu Monachium zgrał piłkę głową do Floriana Wirtza, a ten uderzył kozłującą piłkę. Zawodnik Bayeru Leverkusen trafił w słupek, ale piłka wpadła do bramki. Wirtz oraz Mittelstädt to gracze, którzy zostali wprowadzeni z ławki.

Fakt, że Niemcy zdobyli bramkę oznacza, że kariera Toniego Kroosa została przedłużona o co najmniej pół godziny. Ostateczny zwycięzca tego starcia zagra w półfinale z Francją lub Portugalią.