Niemiecki pojedynek o Filipe Luísa?!

Niemiecki pojedynek o Filipe Luísa?! fot. Atletico
Karol Brandt
Źródło: Kicker

Filipe Luís, który od dłuższego czasu jest łączony z Barceloną, a niedawno trafił na radary Borussii Dortmund, znalazł się na celowniku kolejnego klubu. Angażem Brazylijczyka interesuje się bowiem Bayer 04 Leverkusen.

33-letni lewy defensor postrzegany jest jako nielicha okazja na rynku transferowym. To głównie za sprawą jego kontraktu, który wygasa po zakończeniu sezonu. W związku z tym jego sytuację monitorują Barcelona oraz Borussia Dortmund.

Teraz do tego grona według „Kickera” dołączył Bayer Leverkusen. Peter Bosz, a więc trener „Aptekarzy”, nie jest do końca zadowolony z Wendella, którym interesuje się… Atlético Madryt. Tym samym doświadczony Brazylijczyk miałby zastąpić swojego rodaka.

Niemcy rozważają także zakontraktowanie Douglasa Santosa z Hamburgera SV, za którego należałoby zapłacić jednak 15-20 milionów euro. Zatem angaż Filipe Luísa jest dużo tańszym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o bieżący sezon, 38-krotny reprezentant „Canarinhos” rozegrał w barwach madryckiego zespołu 26 spotkań, zdobył dwie bramki i zanotował trzy asysty. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy