Niepewna przyszłość piłkarza Arsenalu. Szykuje się nieoczekiwane wypożyczenie?!

Niepewna przyszłość piłkarza Arsenalu. Szykuje się nieoczekiwane wypożyczenie?! fot. Nattawit Khomsanit / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Fabrizio Romano [Caughtoffside.com]

Olympique Marsylia coraz mocniej nasila zainteresowanie Fábio Vieirą z Arsenalu – przekazał Fabrizio Romano.

Latem 2022 roku „Kanonierzy” dokonali poważnej inwestycji w nowy nabytek. Zespół Mikela Artety został wzmocniony przez Fábio Vieirę, za którego trzeba było zapłacić FC Porto 35 milionów euro plus bonusy.

Dotychczas obecność ofensywnego pomocnika średnio procentuje. Spoglądając tylko na teraźniejszy sezon, Portugalczyk pojawiał się na murawie w 14 meczach wszystkich rozgrywek, lecz tylko dwukrotnie wychodził w pierwszej jedenastce w rywalizacji o punkty na poziomie Premier League.

Z powodu solidnie ograniczanej dawki minut udzielanej przez hiszpańskiego trenera dalsza przyszłość 23-latka stoi pod znakiem zapytania.

Według Romano podczas styczniowego okienka transferowego Vieira może dokonać zmiany barw klubowych na okres tymczasowy. Podobno coraz większym zaciekawieniem wykazuje się Olympique Marsylia.

Przebywająca dopiero na dziesiątym miejscu w Ligue 1 ekipa Gennaro Gattuso zamierza podreperować głębię składu na „dziesiątce” po tym, jak poważnego urazu kolana nabawił się kluczowy zawodnik, Valentin Rongier.

Absencja Francuza po przeprowadzonej operacji potrwa kilka miesięcy, więc w celu walki o udział w europejskich pucharach w przyszłym roku firma ze Stadé Velodrome poszukuje gotowego wziąć sporą odpowiedzialność na własne barki piłkarza ze sporymi umiejętnościami.

„Kanonierzy” wcześniej wypożyczyli do Marsylii Williama Salibę, co przywołuje między klubami dobre wspomnienia. Dziś stoper to niekwestionowany lider defensywy na The Emirates.

Umowa Vieiry z Arsenalem obowiązuje aż do końca czerwca 2027 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy