Niesłychany dramat HSV. Kibice wbiegli na murawę i cieszyli się z awansu, a awansu nie ma [WIDEO] fot. Viaplay

Hamburger SV do dziewiątej minuty doliczonego czasu gry w meczu 1. FC Heidenheim z SSV Jahn Regensburg był jednym z beniaminków Bundesligi. Wtedy drugi zespół strzelił gola i wygrał zawody, zmuszając rywali do gry w barażach.

Los bywa przewrotny. Przekonali się o tym piłkarze 1. FC Heidenheim oraz Hamburgera SV.

Nim wystartowała ostatnia kolejka sezonu zasadniczego 2. Bundesligi, pierwsza drużyna miała na swoim koncie 64 punkty, a druga 63. Wszystko było zatem w ich rękach.

Wcześniej awans uzyskało SV Darmstadt, więc walka dotyczyła drugiego wolnego slotu.

HSV wygrało z SV Sandhausen 1:0 po golu Jean-Luca Dompé z trzeciej minuty zawodów. Wszystko zależało zatem od wyniku drugiego ze spotkań rozgrywanego w tym samym czasie.

Kiedy Prince Osei Owusu zdobył dwie bramki dla SSV Jahn Regensburg, wśród kibiców ekipy z Volksparkstadion panowała euforia. Niczego nie zmienił również gol samobójczy, po którym 1. FC Heidenheim przegrywało 1:2.

Miny fanów Hamburgera SV zrzedły w doliczonym czasie gry. Wtedy do siatki trafili najpierw Jan-Niklas Beste, a następnie Tim Kleindienst. Drugi gol na 3:2 padł w dziewiątej minucie czasu doliczonego przez arbitra.

Tym sposobem to 1. FC Heidenheim jest drugim beniaminkiem Bundesligi w sezonie 2023/2024, HSV musi rywalizować ze Stuttgartem w barażach. Dwumecz już na początku czerwca.