Nietypowe oświadczenie SC Braga. Odrzucona oferta na 15 milionów euro [OFICJALNIE]

Nietypowe oświadczenie SC Braga. Odrzucona oferta na 15 milionów euro [OFICJALNIE] fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: SC Braga

SC Braga ujawnił we wtorek, że Ricardo Horta odrzucił ofertę z północnoamerykańskiego klubu Atlanta United, opiewającą na 15 milionów euro, a portugalski zespół zaproponował mu przedłużenie kontraktu.

W oświadczeniu „Os Arcebispos“ wyjawili, że otrzymali w poniedziałek „formalną propozycję od Atlanta United FC opiewającą na 17,8 milionów dolarów (w gotówce) - do których dodaje się kolejne pięć procent odnoszące się do mechanizmu solidarności - na zakup 100 procent praw ekonomicznych do zawodnika Ricardo Horty“.

SC Braga wyznał też, że w czasie poprzedniego odnowienia umowy, w 2019 roku, „zobowiązał się do umożliwienia Ricardo Horcie odejścia za ofertę równą lub większą niż 15 milionów euro“ i dlatego pozostawili podjęcie ostatecznej decyzji 26-latkowi.

„Po krótkim namyśle Ricardo Horta podziękował Atlancie United FC za zainteresowanie, ale zdecydował się odrzucić tę ofertę, twierdząc, że to nie jest czas na porzucenie klubu, w którym czuje się ceniony, szczęśliwy i przede wszystkim jak w domu“ - czytamy w komunikacie.

Zespół prowadzony przez António Salvadora zakłada, że „byłby to, dla każdego portugalskiego klubu, znaczący zysk finansowy“, ale „chwali postawę kapitana Ricardo Horty i dziękuje za tę jednoznaczną demonstrację profesjonalizmu i oddania dla klubu“.

Na końcu SC Braga ujawnia, że przedstawił „natychmiast propozycję odnowienia umowy Ricardo Horty na kolejne pięć lat (do 2026 roku)“, dodając, że w 2019 roku odnowił ją do 2024 roku.

26-letni napastnik rozpocznie więc swój szósty sezon w barwach „Bracarenses“.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy