Niklas Moisander znalazł nowy klub. Fin podążył śladami żony [OFICJALNIE]

Niklas Moisander znalazł nowy klub. Fin podążył śladami żony [OFICJALNIE] fot. Malmo FF
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Malmö

Były już kapitan Werderu Brema, Niklas Moisander, 15 lipca zasili barwy Malmö FF.

Nim zielono-biali spadli do 2. Bundesligi, pojawiały się głosy, że 35-latek może przedłużyć swój pobyt w drużynie z pięciu do sześciu lat. Z drugiej strony nie brakowało doniesień o wielce prawdopodobnym wyjeździe do Szwecji.

Skąd ten kierunek? Żona Fina jest Szwedką i w związku z tym chciał on przeprowadzić się do jej ojczyzny.

Pomocną dłoń do doświadczonego stopera wyciągnęło Malmö FF, oferując mu kontrakt ważny do 31 grudnia 2022 roku. Zawodnik do zespołu dołączy 15 lipca i będzie przywdziewać trykot z numerem czwartym.

Mimo że Niklas Moisander nie pomoże swoim nowym kolegom w dwumeczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów (z Rigą), wszyscy w klubie wierzą, że zdąży jeszcze wnieść swój wkład w tych rozgrywkach na ich dalszym etapie.

62-krotny reprezentant Finlandii już jako ośmiolatek dołączył do akademii Ajaksu, ale zagrać w pierwszym zespole udało mu się dopiero przy okazji drugiej przygody z amsterdamczykami. W latach 2012-2015 sięgnął po dwa mistrzostwa Holandii, po czym obrał kurs na Włochy.

W Serie A defensor bronił barw Sampdorii, a po sezonie trafił do Werderu Brema. Od 2019 roku pełnił rolę kapitana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy