„Nikt na niego nie stawiał”. Fantastyczny występ gracza FC Barcelony

2024-09-22 21:59:19; Aktualizacja: 4 dni temu
„Nikt na niego nie stawiał”. Fantastyczny występ gracza FC Barcelony Fot. Sergio Ruiz/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

FC Barcelona mierzyła się w niedzielnym meczu szóstej kolejki z Villarrealem. W podstawowym składzie „Dumy Katalonii” na to spotkanie dość nieoczekiwanie znalazł się Pablo Torre. 21-latek doskonale wywiązał się jednak ze swoich obowiązków, a występ zwieńczył cudowną asystą oraz strzelonym golem.

Pablo Torre trafił do FC Barcelony latem 2022 roku z Racingu Santander. W swoim premierowym sezonie w zespole ze stolicy Katalonii pełnił rolę rezerwowego, który otrzymywał niewiele szans na grę.

Z tego względu pomocnik został wypożyczony przed startem poprzedniej kampanii do Girony. Tam uzbierał w sumie nieco ponad 800 minut spędzonych na boisku.

Po zakończeniu ubiegłych rozgrywek wrócił do Barcelony, gdzie podczas okresu przygotowawczego próbował przekonać do siebie nowego szkoleniowca w osobie Hansiego Flicka.

Wkrótce w przestrzeni medialnej zaczęły pojawiać się głosy, że zarówno niemiecki szkoleniowiec, jak i jego sztab oraz klubowi działacze są zachwyceni postawą 21-latka.

Ten nie został jednak obdarzony przez opiekuna „Dumy Katalonii” sporym kredytem zaufania na początku bieżącego sezonu. Torre zanotował raptem dwa występy - w starciach z Realem Valladolid oraz AS Monaco. W obu przypadkach wchodził na boiskach z ławki rezerwowych w końcowych minutach meczu.

Prawdziwą szansę pomocnik otrzymał dopiero przy okazji wyjazdowej potyczki z Villarrealem, kiedy to Hansi Flick dość niespodziewanie postawił na niego od pierwszej minuty. Z perspektywy czasu był to znakomity wybór.

Pablo Torre swój pobyt na murawie w wyraźny sposób zaznaczył w 20. minucie, kiedy doskonałym podaniem między obrońców obsłużył wbiegającego w pole karne Roberta Lewandowskiego, notując asystę przy golu polskiego napastnika.

Natchniony bardzo dobrym występem w pierwszej połowie piłkarz po zmianie stron wpisał się także na listę strzelców. Pomocnik zdecydował się na strzał zza pola karnego, a futbolówka po jego uderzeniu szczęśliwie odbiła się od jednego z defensorów Villarrealu, po czym zatrzepotała w siatce.

Hiszpan został zmieniony przez Hansiego Flicka w 59. minucie.

Ostatecznie FC Barcelona wygrała 5-1, a według katalońskich dzienników Torre był jednym z najlepszych graczy tego spotkania.

„Kapitalna asysta do Roberta Lewandowskiego przy golu na 0:1 i zdecydowany strzał przy bramce na 1:3 ze skraju pola karnego. Do tego świetna gra w środku pola. Jeden z najlepszych zawodników meczu” - zachwyca się „Mundo Deportivo”.

„Zaraz po rozpoczęciu meczu zarobił dla Daniego Parejo żółtą kartkę za faul w środku pola. Bardzo aktywny, asystował przy bramce Robert Lewandowskiego. W drugiej połowie, zanim został zmieniony, strzelił gola na 1:3. W zapowiedziach nikt na niego nie stawiał i to było decydujące” - pisze „Sport”.

Świetnym występem w niedzielnej konfrontacji na tle silnego rywala Pablo Torre wysłał w stronę Hansiego Flicka jasny sygnał.