Nottingham Forest blisko zaskakującego transferu?! Piłkarz zaakceptował ofertę

Nottingham Forest blisko zaskakującego transferu?! Piłkarz zaakceptował ofertę fot. Simon Annable / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

Danilo z Palmeiras przystał na zaproponowane mu warunki indywidualnej umowy przez Nottingham Forest - poinformował Santi Aouna z „Foot Mercato”.

Jeden z najlepiej rokujących brazylijskich piłkarzy młodego pokolenia jest przymierzany od pewnego czasu do zawitania na Stary Kontynent.

Nie tak dawno najwięcej mówiło się o tym, że o względy 21-letniego zawodnika zabiega Arsenal. „Kanonierzy” pokusili się nawet o nawiązanie rozmów z Palmeiras. Te zakończyły się jednak niepowodzeniem z powodu kolosalnych żądań władz „Verdão”, które oczekiwały ze strony londyńskiego klubu aktywacji klauzuli odstępnego wynoszącej 100 milionów euro.

Negocjacyjna porażka ekipy z Emirates Stadium nie odstraszyła jednak innych klubów zabiegających o Danilo, co pokazała informacja opublikowana przez Johna Percy'ego oraz Sama Deana z „The Telegraph” o wystosowaniu przez Nottingham Forest oferty za defensywnego pomocnika w wysokości 18 milionów funtów (około 20,5 miliona euro).

W teorii nie powinna ona zadowolić władz brazylijskiego zespołu. W praktyce może to jednak wyglądać inaczej, ponieważ sam zainteresowany jest pozytywnie nastawiony do zaliczenia przeprowadzki do beniaminka Premier League.

O takim stanie rzeczy poinformował Santi Aouna z „Foot Mercato”, przekonując, że 21-latek przystał na zaproponowane mu warunki indywidualnej umowy oraz możliwość kontynuowania wspólnych występów u boku Gustavo Scarpy, sprowadzonego nie tak dawno do angielskiego zespołu.

Palmeiras nie ustosunkował się na razie do propozycji nadesłanej przez „Tricky Trees”, która może zawierać różnego rodzaju bonusy oraz atrakcyjny procent od kolejnej sprzedaży Danilo, co w znaczącym stopniu zwiększyłoby finalną kwotę transferu Brazylijczyka.

Defensywny pomocnik wystąpił w 56 meczach w zeszłym roku, zdobywając w nich siedem bramek i zaliczając cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy