2024-07-21 17:18:35; Aktualizacja: 22 godziny temu
Nowy nabytek Cracovii z golem w debiucie. Zapewnił remis w końcówce meczu [WIDEO] Fot. Canal+ Sport
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Canal+ Sport

W pierwszym niedzielnym meczu Ekstraklasy Cracovia zremisowała z Piastem Gliwice 1:1. Gola na wagę punktu dla „Pasów” w 89. minucie zdobył debiutujący Mick van Buren.

Cracovia na inaugurację sezonu nie miała łatwego zadania. Piast Gliwice na prowadzenie wyszedł już 18 minut po pierwszym gwizdku głównego arbitra Daniela Stefańskiego. Bramkę dla przyjezdnych po dośrodkowaniu z lewej strony boiska zdobył niezawodny Jorge Félix. Pierwsza połowa zakończyła się pomyślnie dla ekipy Aleksandara Vukovicia, a wynik pozostawał nienaruszony przez długi czas.

W drugiej części spotkania trener Dawid Kroczek zdecydował się wprowadzić nowe siły, w tym debiutujących Patryka Janasika, Amira Al-Ammariego oraz Micka van Burena.

To właśnie ten ostatni, sprowadzony niedawno ze Slavii Praga, pojawił się na boisku tuż po przerwie, zmieniając 17-letniego Filipa Rózgę. Gdy już wszystko wskazywało na to, że to Piast wróci do miasta z kompletem punktów, holenderski napastnik w 89. minucie idealnie odnalazł się w polu karnym rywali i dopełnił formalności, kierując piłkę do pustej już bramki. Przy golu na wagę remisu asystował mu Benjamin Källman, przedłużając centrę z prawego skrzydła.

W ten właśnie sposób Van Buren zdobył swoje pierwsze trafienie w Ekstraklasie. 31-letni snajper w przeszłości szkolił się w juniorskich drużynach Feyenoordu Rotterdam, a od 2016 roku związany był już z wcześniej wspomnianym czeskim klubem, z którego regularnie był wypożyczany.