Nowy zawodnik Legii Warszawa zachwycił. Dla Gonçalo Feio może być kluczowy

2024-06-23 19:28:42; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Nowy zawodnik Legii Warszawa zachwycił. Dla Gonçalo Feio może być kluczowy Fot. Mateusz Sobczak / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Legia.Net

Legia Warszawa rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Z bardzo dobrej strony na pierwszych treningach pokazał się Claude Gonçalves - relacjonuje portal Legia.Net.

Kibice Legii Warszawa mogą czuć po minionej kampanii ogromny niedosyt. Drużyna prowadzona przez Kostę Runjaicia awansowała do europejskich pucharów i momentami prezentowała się naprawdę dobrze. Nie potrafiła utrzymać jednak formy, wpadając kilkukrotnie w kryzys. Działacze z Łazienkowskiej nie mieli cierpliwości do Niemca, dlatego doszło do przedwczesnego rozstania.

Gonçalo Feio dostał możliwość dokończenia sezonu za sterami stołecznej drużyny. Prawdziwa ocena jego pracy nastąpi jednak na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Drużyna pod okiem Portugalczyka rozpoczęła już przygotowania w Austrii. Po pierwszym sparingu z Odrą Opole wzięła się za intensywne treningi.

- Nie ma taryfy ulgowej. Skoro zagraliśmy średnio w sparingu z Odrą Opole i mamy wiele do poprawy, to trzeba mocno pracować, by zmienić to możliwie jak najszybciej - powiedział Feio w rozmowie z portalem Legia.Net.

Marcin Szymczyk zauważył, że podczas ćwiczeń taktycznych świetnie zaprezentował się nowy zawodnik, Claude Gonçalves.

„Po rozgrzewce i pracy nad motoryką, był czas na ofensywne schematy rozegrania akcji oraz gierki taktyczne - pod kątem poniedziałkowego rywala Legii - Universitatea Craiova.  W gierkach z bardzo dobrej strony pokazał się Claude Goncalves - widać, że doskonale rozumie swoją rolę i świetnie się w niej czuje. Dużo biega, jest agresywny w odbiorze, dokładnie podaje i potrafi też celnie i kąśliwie uderzyć na bramkę” - czytamy we wspomnianym wcześniej źródle.

Z transferem Portugalczyka wiąże się w Legii spore nadzieje. Na przestrzeni ostatnich trzech lat występował on w barwach Łudogorca Razgrad, dla którego rozegrał ponad 120 spotkań.