Obrońca Athleticu strzelił gola... Robertem Lewandowskim [WIDEO]

Obrońca Athleticu strzelił gola... Robertem Lewandowskim [WIDEO] fot. TV

Robert Lewandowski szybko wymazał fatalny występ w LaLidze z Realem Betis. W pierwszej połowie ćwierćfinałowego meczu Copa del Rey z Athletikiem Club strzelił wyrównującego gola, choć należy mówić o sporym szczęściu.

Rywalizacja w najlepszej ósemce turnieju zaczęła się dla „Dumy Katalonii” od prawdziwego trzęsienia ziemi. Przyjezdni stracili bramkę już w pierwszych sekundach rywalizacji po trafieniu Gorki Guruzety.

Żeby tego było mało, w połowie pierwszej odsłony z poważną kontuzją opuścić boisko musiał Alejandro Balde. Miejsce reprezentanta Hiszpanii na lewej obronie zajął 17-letni Héctor Fort.

Na całe szczęście z perspektywy mistrza kraju po powolnym rozkręcaniu się spotkania udało się doprowadzić do wyrównania. Stało się tak dzięki znalezieniu się w odpowiednim miejscu Roberta Lewandowskiego, w którego nieumyślnie piłką uderzył stoper gospodarzy Yuri Berchiche przy próbie wybicia piłki z własnego pola karnego.

Tym samym 35-latek zapisał trzynaste trafienie na swoim koncie na wszystkich frontach w bieżącej kampanii.

Chwilę później zrobiło się już 2:1 dla Barçy. Strzegącego bramki Julena Agirrezabalę pokonał Lamine Yamal po świetnym zejściu z prawego skrzydła i uderzeniu z szesnastu metrów.

Taki rezultat utrzymał się do przerwy. Do rozstrzygnięcia pozostało jeszcze 45 minut plus ewentualna dogrywka i/lub rzuty karne w przypadku remisu.

Awans do półfinału Pucharu Hiszpanii zapewniły już sobie Real Sociedad oraz Mallorca.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bardzo ładne zachowanie prezesa Wisły Kraków. Trener ligowego rywala był pod wrażeniem Bardzo ładne zachowanie prezesa Wisły Kraków. Trener ligowego rywala był pod wrażeniem OFICJALNIE: Podstawowy zawodnik Rakowa Częstochowa wypadł z gry. To może być koniec sezonu OFICJALNIE: Podstawowy zawodnik Rakowa Częstochowa wypadł z gry. To może być koniec sezonu 37 lat i 20 goli w sezonie 2023/2024. Zdumiewająca forma Jamie’ego Vardy’ego [WIDEO] 37 lat i 20 goli w sezonie 2023/2024. Zdumiewająca forma Jamie’ego Vardy’ego [WIDEO] Ángel Di María nie wróci do ojczyzny. Znamy powód Ángel Di María nie wróci do ojczyzny. Znamy powód Brighton kupuje... lekarza za 250 tysięcy euro Brighton kupuje... lekarza za 250 tysięcy euro Kosta Runjaić zaskoczy powrotem do Ekstraklasy?! „Jest kandydatem” Kosta Runjaić zaskoczy powrotem do Ekstraklasy?! „Jest kandydatem” Odrzucił Legię Warszawa, teraz nie żałuje. „Mieli na mnie konkretny plan” Odrzucił Legię Warszawa, teraz nie żałuje. „Mieli na mnie konkretny plan”