Obrońca Cracovii doznał kontuzji [OFICJALNIE]. Chwilę wcześniej zdobył bramkę

2024-10-07 14:02:59; Aktualizacja: 1 godzina temu
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Cracovia | Dziennik Polski

Podczas rywalizacji ze Śląskiem Wrocław z boiska został zniesiony na noszach stoper Cracovii Jakub Jugas.

32-letni Czech niefortunnie skręcił nogę w 56. minucie spotkania, gdy próbował minąć dryblingiem Tommaso Guercio. Według doniesień „Dziennika Polskiego” doszło do naderwania więzadła pobocznego w lewym kolanie, przez co gracz „Pasów” będzie musiał pauzować od czterech do sześciu tygodni.

Wcześniej Jugas tuż po rozpoczęciu drugiej połowy niedzielnego meczu strzelił gola na 2:2 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Następnie w jego miejsce na murawie zameldował się Arttu Hoskonen, a Cracovia ostatecznie wygrała 4:2.

Jakub Jugas w obecnym sezonie Ekstraklasy rozegrał dziewięć spotkań. W sierpniu trafił do siatki w starciu z Jagiellonią Białystok, a w poprzedniej kolejce, gdy wyprowadził drużynę na boisko w roli kapitana, wywalczył rzut karny przeciwko Stali Mielec.

W poprzedniej ligowej kampanii Czech, który do Cracovii przybył w 2021 roku ze Slavii Praga, zerwał więzadła w stawie skokowym podczas grudniowego meczu z Ruchem Chorzów, przez co opuścił całą dalszą część rozgrywek.

Cracovia zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy, tracąc dwa punkty do liderującego Lecha Poznań, z którym zmierzy się na własnym stadionie bezpośrednio po zakończeniu trwającej przerwy reprezentacyjnej.