2024-08-07 06:28:26; Aktualizacja: 8 godzin temu
Odmieniony Robert Lewandowski uratował honor FC Barcelony. Dublet reprezentanta Polski [WIDEO] Fot. FC Barcelona [YouTube]
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w ostatnim meczu towarzyskim rozgrywanym przez FC Barcelonę w Stanach Zjednoczonych. Drużyna z Katalonii podczas 90 minut rywalizacji zremisowała z Milanem.

Trzy dni po sparingowym El Clásico wicemistrzowie Hiszpanii odbyli jeszcze jeden sprawdzian za oceanem. Zremisowali z Manchesterem City, pokonali Real Madryt, a na deser pozostała im ekipa z Włoch.

To właśnie rywale zaczęli z animuszem. Już po pierwszym kwadransie na M&T Bank Stadium w Baltimore podopieczni Paulo Fonseki prowadzili 2-0. Na listę strzelców wpisali się Luka Jovic i Christian Pulisic.

Na podwójne uderzenie Barça odpowiedziała błyskawicznie. Do odrabiania strat w roli pierwszoplanowego aktora rzucił się Robert Lewandowski. Najpierw niespełna 36-letni napastnik znalazł dużo miejsca do uderzenia z okolicy „szesnastki”, a następnie osamotniony w drugiej połowie wykorzystał podanie od świetnie zapowiadającego się Pau Víctora.

Od 59. minuty nie padły już żadne gole, a kapitan reprezentacji Polski ustąpił miejsca Vitorowi Roque na niespełna kwadrans przed upływem regulaminowego czasu.

W przypadku remisu bezpośrednio zarządzono konkurs rzutów karnych. W tych lepiej wypadli „Rossoneri”.

Porównując występ „Lewego” minionej nocy do tego z weekendu, dochodził on do znacznie większej liczby sytuacji strzeleckich. Łącznie oddał pięć strzałów, marnując też doskonałą okazję na hat-tricka. Znowu częściej schodził na 25.-30. metr do rozegrania piłki, ale z większą łatwością przedostawał się w pole karne przeciwnika.

Przed startem LaLigi – 15 sierpnia – Barcelona zagra jeszcze towarzyskie spotkanie o Puchar Gampera z AS Monaco.