Odmówił Wiśle Kraków, może zostać selekcjonerem Czechów

Odmówił Wiśle Kraków, może zostać selekcjonerem Czechów fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: sport.cz

Wisła Kraków swego czasu brała pod uwagę zatrudnienie Martina Svědíka, ale ten odmówił 13-krotnemu mistrzowi Polski. Teraz jest wymieniany w gronie głównych kandydatów do objęcia drużyny narodowej naszych południowych sąsiadów.

Czesi mają już za sobą eliminacje do EURO 2024. Choć udało im się wywalczyć awans na główną imprezę, to i tak z posadą pożegnał się Jaroslav Šilhavý.

62-latek uznał, że jego czas za sterami drużyny narodowej dobiegł końca. Wszystko odbyło się w atmosferze skandalu - afery alkoholowej, która poskutkowała wyrzuceniem ze zgrupowania trzech zawodników.

Pomimo dużego zamieszania podopieczni Šilhavý'ego zareagowali dobrze i pokonali u siebie Mołdawię 3-0, kwalifikując się przy tym na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy.

Teraz przed władzami federacji trudne zadanie - znalezienie następcy byłego już selekcjonera.

W tym kontekście pada między innymi opcja zewnętrzna w osobie Marka Papszuna. To ciekawy pomysł, jeśli sternicy związku zechcą oczyścić atmosferę wokół kadry.

Wydaje się jednak, że to niekoniecznie Polak jest faworytem. Wyżej stoją akcje Martina Svědíka - twierdzi sport.cz.

„Z sukcesami prowadzi od pięciu lat Slovácko. To trener z zasadami, który dobrze dostosowuje się do wymagań współczesnego futbolu. Dodatkowo przyznał, że jest chętny, by poprowadzić reprezentację Czech” - zaznacza wspomniane źródło.

49-latek to postać znana polskim klubom. W przeszłości interesował się nim Śląsk Wrocław, a dodatkowo zdaniem isport.blesk.cz, pracę oferowała mu Wisła Kraków.

Sytuacja miała rzekomo miejsce w 2021 roku, ale Czech wtedy odmówił. Następnie pod Wawelem postawiono na Adriána Guľę.

Później „Biała Gwiazda” opuściła szeregi Ekstraklasy i obecnie występuje na jej zapleczu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy