2024-09-28 21:50:33; Aktualizacja: 1 godzina temu
„Odrzut” Bayernu Monachium dokonał egzekucji na FC Barcelonie? Katastrofalna pierwsza połowa ekipy Hansiego Flicka [WIDEO] Fot. Eleven Sports 1
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Sobotnie spotkanie ósmej kolejki LaLigi zwiastuje niespodziewane rozstrzygnięcie. Faworyzowana FC Barcelona do przerwy przegrywa na wyjeździe z Osasuną 0-2.

Trener Hansi Flick przed meczem starał się odpowiednio wyważyć siły na zamiary. Na ławce rezerwowych usiadł między innymi Lamine Yamal. 17-letni skrzydłowy został oszczędzony z myślą o nadchodzącym już za kilka dni pojedynku w Lidze Mistrzów przeciwko BSC Young Boys.

W wyjściowej jedenastce wyszedł za to między innymi Robert Lewandowski, który nieoczekiwanie stał się tłem dla całego widowiska.

Pierwsze skrzypce odgrywają zawodnicy Osasuny. W 18. minucie ekipa pukająca do strefy europejskich pucharów wyszła na prowadzenie dzięki idealnemu dośrodkowaniu Bryana Zaragozy na głowę Ante Budimira.

Żeby tego było mało, Osasuna wyprowadziła jeszcze jeden cios. Tym razem egzekutorem okazał się asystent przy pierwszej bramce. Wypożyczony z Bayernu Monachium skrzydłowy wykorzystał doskonałe podanie od Pablo Ibáñeza, sprytnie minął Iñakiego Peñę i umieścił piłkę w zasadzie do „pustaka”.

Przez pierwsze trzy kwadranse wicemistrzowie Hiszpanii w kierunku bramki rywala oddali tylko jeden niegroźny strzał. Uderzył Jules Koundé, który w pozornie niegroźnej sytuacji skierował futbolówkę na poprzeczkę Sergio Herrery.

Z pewnością nie tego oczekiwali fani „Blaugrany” po perfekcyjnym początku okraszonym siedmioma zwycięstwami z rzędu. Na drugą połowę niemiecki szkoleniowiec powinien dokonać poważnych korekt.