Oferta za Adama Buksę. Zaskakująco jest jednak tylko... opcją rezerwową

Oferta za Adama Buksę. Zaskakująco jest jednak tylko... opcją rezerwową fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FotoMac

Beşiktaş wystosował w ostatnich dniach ofertą za Adama Buksę - informuje „FotoMac”. Okazuje się jednak, że dla Turków Polak to opcja rezerwowa.

Adam Buksa od stycznia 2020 roku jest związany z New England Revolution. W barwach tej ekipy spisuje się bardzo dobrze i już w trakcie poprzedniego sezonu był wymieniany między innymi w kontekście przenosin do Leicester City.

Ostatecznie tam jednak nie trafił, ale utrzymał impet i nadal budzi duże poruszenie na rynku. Tym bardziej, że jego kontrakt wygasa 31 grudnia 2022 roku. Umowa zawiera wprawdzie opcję przedłużenia o rok, ale strony raczej z niej nie skorzystają.

Niezależnie od tej decyzji, po urodzonego w Krakowie napastnika ustawiła się kolejka chętnych, a na jej czele stoi Beşiktaş.

Dla Turków priorytet stanowi Alexander Sörloth, jednak tu sprawa jest dosyć zawiła, dlatego też szukają innych opcji. Postanowili zatem skierować się właśnie ku reprezentantowi Polski.

Według informacji podawanych przez „FotoMac” do władz New England Revolution spłynęła nawet pierwsza oferta w tej sprawie, ale została odrzucona. Opiewała na trzy miliony dolarów, a przedstawiciel Major League Soccer oczekuje pięć milionów euro.

Beşiktaş prawdopodobnie wkrótce ponowi ofertę. Obecnie poszukiwany jest atakujący, który załata lukę po prawdopodobnych odejściach Michy'ego Batshuayia oraz Güvena Yalcina.

Buksa rozegrał w tym sezonie łącznie 12 meczów. W tym czasie strzelił dziesięć goli oraz zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy