Oferta za Adama Buksę. Zaskakująco jest jednak tylko... opcją rezerwową

Oferta za Adama Buksę. Zaskakująco jest jednak tylko... opcją rezerwową fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FotoMac

Beşiktaş wystosował w ostatnich dniach ofertą za Adama Buksę - informuje „FotoMac”. Okazuje się jednak, że dla Turków Polak to opcja rezerwowa.

Adam Buksa od stycznia 2020 roku jest związany z New England Revolution. W barwach tej ekipy spisuje się bardzo dobrze i już w trakcie poprzedniego sezonu był wymieniany między innymi w kontekście przenosin do Leicester City.

Ostatecznie tam jednak nie trafił, ale utrzymał impet i nadal budzi duże poruszenie na rynku. Tym bardziej, że jego kontrakt wygasa 31 grudnia 2022 roku. Umowa zawiera wprawdzie opcję przedłużenia o rok, ale strony raczej z niej nie skorzystają.

Niezależnie od tej decyzji, po urodzonego w Krakowie napastnika ustawiła się kolejka chętnych, a na jej czele stoi Beşiktaş.

Dla Turków priorytet stanowi Alexander Sörloth, jednak tu sprawa jest dosyć zawiła, dlatego też szukają innych opcji. Postanowili zatem skierować się właśnie ku reprezentantowi Polski.

Według informacji podawanych przez „FotoMac” do władz New England Revolution spłynęła nawet pierwsza oferta w tej sprawie, ale została odrzucona. Opiewała na trzy miliony dolarów, a przedstawiciel Major League Soccer oczekuje pięć milionów euro.

Beşiktaş prawdopodobnie wkrótce ponowi ofertę. Obecnie poszukiwany jest atakujący, który załata lukę po prawdopodobnych odejściach Michy'ego Batshuayia oraz Güvena Yalcina.

Buksa rozegrał w tym sezonie łącznie 12 meczów. W tym czasie strzelił dziesięć goli oraz zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy