OFICJALNIE: 15-letni bramkarz na treningu Korony Kielce

2024-03-27 19:40:25; Aktualizacja: 2 miesiące temu
OFICJALNIE: 15-letni bramkarz na treningu Korony Kielce
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Korona Kielce | kieleckapilka.pl

Michał Mikielewicz wziął udział w zajęciach z pierwszym zespołem Korony Kielce.

Urodzony we wrześniu 2008 roku golkiper podczas rundy jesiennej wystąpił dziesięć razy w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych, z czego ośmiokrotnie był zmieniany w przerwie meczu. Rozegrał również 65 minut w spotkaniu z KKP Korona III Kielce i wszedł z ławki rezerwowych za Franciszka Kawalca na drugą połowę rywalizacji z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Przygodę z piłką rozpoczynał w Kamiennogórskiej Akademii Piłkarskiej, skąd w 2020 roku trafił do Miedzi Legnica. Z zespołem ze stolicy województwa świętokrzyskiego związał się przed rozpoczęciem obecnego sezonu.

Korona Kielce walczy o utrzymanie w Ekstraklasie. Po 25 kolejkach ma na koncie 24 punkty, tyle samo co znajdująca się w strefie spadkowej Puszcza Niepołomice. W poniedziałek 1 kwietnia zmierzy się na wyjeździe z dziesiątym w tabeli Widzewem Łódź, z którym wcześniej zremisowała u siebie 1:1.

W bieżących rozgrywkach ligowych 20 razy między słupkami drużyny „Scyzorów” stawał 20-letni Xavier Dziekoński, a pięciokrotnie starszy o 11 lat Konrad Forenc. Z kolei w rywalizacji z rezerwami Legii Warszawa w Pucharze Polski w barwach Korony Kielce na seniorskim poziomie zadebiutował rówieśnik Dziekońskiego Rafał Mamla.