OFICJALNIE: 36-krotny reprezentant USA w Hibernianie

OFICJALNIE: 36-krotny reprezentant USA w Hibernianie fot.
Karol Brandt
Źródło: Hibernian FC

Hibernian FC poinformował o zakontraktowaniu Jonathana Spectora.

W ostatnim czasie 33-latek grał w Orlando City, gdzie 41 meczach strzelił gola i zanotował asystę. Ostatecznie postanowiono się z nim rozstać i od stycznia pozostawał on wolnym zawodnikiem.

Środkowy defensor znalazł zatrudnienie w Hibernianie, który testował go w ostatnich tygodniach i po wielu obserwacjach postanowiono zaoferować mu umowę do końca obecnego sezonu. 

– Jonathan oferuje doświadczenie, jakość i wszechstronność w formacji, która ostatnio nie spisywała się najlepiej – powiedział Paul Heckingbottom, trener drużyny.

Jonathan Spector, który posiada podwójne obywatelstwo (amerykańskie oraz niemieckie), w przeszłości przywdziewał barwy Stanów Zjednoczonych 36 razy. 

Do Europy trafił zimą 2004 roku, gdy zasilił on akademię Manchesteru United. Z czasem Amerykanin awansował do pierwszego zespołu, w którym rozegrał w sumie osiem spotkań. Następnie przez pięć sezonów stoper był zawodnikiem West Hamu, z którego trafił do Birmingham City. W związku z tym na swoim koncie ma blisko 130 meczów w Premier League. 

W tej chwili Hibernian zajmuje szóstą lokatę w tabeli szkockiej Premiership.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy