OFICJALNIE: 39-letni Beto wraca do gry. Zaskakujący transfer portugalskiego weterana

OFICJALNIE: 39-letni Beto wraca do gry. Zaskakujący transfer portugalskiego weterana fot. Helsinki IFK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: HIFK

António Alberto Bastos Pimparel, czyli po prostu Beto, został zaprezentowany jako nowy zawodnik Helsinki IFK.

Doświadczony bramkarz może pochwalić się w swoim piłkarskim CV pobytem w takich klubach jak Sporting CP, FC Porto, SC Braga czy Sevilla, z którymi udało mu się sięgnąć między innymi czterokrotnie po zwycięstwo w Lidze Europy (FC Porto - 2010/2011 oraz Sevilla - 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016).

Ponadto, w dużej mierzej, jako rezerwowy zawodnik reprezentacji Portugalii wziął z nią udział w Mistrzostwach Świata w 2010, 2014, 2018 i Mistrzostwach Europy w 2012 roku oraz wygrał z nią pierwszą edycję Ligi Narodów.

39-latek nie narzekał w minionych sezonach na brak atrakcyjnych propozycji ze strony czołowych europejskich zespołów, ale w związku z tym, że pełniłby w nich najwyżej funkcję zmiennika lub trzeciego bramkarza, to postanowił ich nie akceptować, aby móc dołączyć do drużyn, w których byłby numerem jeden.

Dzięki temu Beto bronił regularnie dostępu do bramki w Göztepe SK, Leixões SC i SC Faręse. Z tą ostatnią ekipą rozstał się wraz z zakończeniem ubiegłych rozgrywek i od tego momentu bezskutecznie poszukiwał nowego pracodawcy.

Ten stan rzeczy uległ teraz zmianie za sprawą podjęcia przez doświadczonego gracza decyzji o opuszczeniu rodzimego kraju na rzecz zasmakowania futbolu w... Finlandii, gdzie Portugalczyk podpisał kontrakt ważny do końca grudnia z Helsinki IFK.

- Doceniam, że klub okazał mi zaufanie i chciał, żebym do niego dołączył. Z tego powodu jestem entuzjastycznie nastawiony i bardzo zadowolony. To dla mnie nowa szansa i nowe doświadczenie. Chcę pomóc zespołowi w rozwoju. To moja główna motywacja - powiedział Beto po podpisaniu umowy.

- Znam trenera bramkarzy (Roberto Rivelino) i głównego trenera (Bernardo Tavares). Wiem, że w zeszłym sezonie HIFK zajęło szóste miejsce i dlatego pragnę podnieść tutaj poprzeczkę dla dokonywania jeszcze lepszych inwestycji. Wiem też, że ta drużyna jest jedną z największych w kraju i ma najlepszych kibiców. To mi na razie wystarczy - kontynuował bramkarz.

- Nie widziałem fińskiego futbolu, a i liga nie jest tak dobrze znana na arenie międzynarodowej. Ale właśnie dlatego tu jestem. Pragnę się uczyć i poznawać nową kulturę. A kiedy wrócę do Portugalii, będę mógł opowiedzieć o Finlandii i fińskim futbolu - zakończył 39-latek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy