OFICJALNIE: 39-letni Phil Jagielka gra dalej!

OFICJALNIE: 39-letni Phil Jagielka gra dalej! fot. Stoke City
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Stoke City

Phil Jagielka przedłużył wygasający kontrakt z Stoke City.

Doświadczony obrońca związał się w sierpniu ubiegłego roku z Derby County. Przedstawiciele „Baranów” otrzymali warunkową zgodę na zawarcie półrocznego porozumienia z byłym reprezentantem Anglii z uwagi na nałożony na nich zakaz transferowy spowodowany problemami finansowymi.

Phil Jagielka zdawał sobie doskonalę sprawę z beznadziejnej sytuacji nowego zespołu, ale starał się wszelkimi możliwymi sposobami pomóc mu osiągać jak najlepsze rezultaty w pierwszej połowie obecnych rozgrywek.

39-letni defensor przyczynił się do wywalczenia kilkunastu punktów przez Derby County i, po wygaśnięciu podpisanej umowy, związał się z innym zespołem występującym na zapleczu Premier League - Stoke City.

W tym przypadku były gracz Sheffield United oraz Evertonu zawarł także półroczne porozumienie. Wiele osób przypuszczało, że po jego wypełnieniu zdecyduje się na zakończenie profesjonalnej kariery.

Jagielka czuje się jednak jeszcze na siłach, by pograć na profesjonalnym poziomie i przystał na półroczne przedłużenie kontraktu z „The Potters”.

- Kiedy po raz pierwszy spotkałam się z menedżerem tuż po Świętach, aby porozmawiać o przyjeździe do klubu, to już na tym etapie rozmawialiśmy o ewentualnym przedłużeniu umowy, jeśli wszystko pójdzie dobrze. Bardzo mi się tu spodobało, chociaż sytuacja pod względem wyników trochę się pogorszyła. Inne sprawy mają się jednak dobrze, więc ponownie spotkałem się z kierownictwem klubu i zgodziliśmy się przedłużyć mój pobyt tutaj o troszkę dłużej - powiedział obrońca.

Stoke City zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli Championship, ale po ostatniej kolejce może wskoczyć nawet na dziesiąte przy korzystnym układzie wyników w innych meczach kończących sezon zasadniczy i własnym zwycięstwie nad Coventry City.

Jagielka wystąpił w 19 spotkaniach w drugiej połowie trwających rozgrywek w barwach „The Potters”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy