OFICJALNIE: 39-letni Phil Jagielka na ratunek Derby County

OFICJALNIE: 39-letni Phil Jagielka na ratunek Derby County
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Derby County | The Athletic

Phil Jagielka i Sam Baldock podpisali krótkoterminowe umowy z Derby County.

Drużyna z Championship znajduje się w bardzo trudnej sytuacji sportowo-organizacyjnej po udowodnieniu jej matactw przy sprawozdaniach finansowych za sezony 2015/2016, 2016/2017 i 2017/2018. „Baranom” groziła za to przewinienie nawet degradacja do niższej klasy rozgrywkowej w przypadku ukarania klubu odjęciem punktów na koniec poprzedniej kampanii.

Ostatecznie The English Football League (EFL - organizator rozgrywek od drugiego do czwartego poziomu w Wielkiej Brytanii) okazał się łaskawy i ukarał Derby County najpierw grzywną w wysokości 100 tysięcy funtów oraz zobowiązał zespół do ukazania wszelkich dokumentów ze wspomnianego okresu. Wówczas okazało się, że ekipa z Pride Park Stadium dopuściła się jeszcze kilku innych występków, dlatego nałożono na nią zakaz transferowy na trwające okno.

„Barany” zamierzały respektować nałożoną na nich sankcję, ale w obliczu odnotowania pozytywnych przypadków koronawirusem oraz kilku poważnych kontuzji w swoich szeregach wystąpiło to organizatora zmagań Championship o otrzymanie warunkowego pozwolenia na podpisywanie maksymalnie rocznych umów z piłkarzami mającymi kartę w ręku, ponieważ nie posiadali w kadrze przynajmniej 23 zawodników ze statusem „profesjonalisty” (takich, którzy rozegrali mecz o stawkę w pierwszym zespole).

EFL przystało na tę prośbę i dzięki temu do drużyny prowadzonej przez Derby County dołączył Ravel Marrison, a teraz także Phil Jagielka i Sam Baldock.

Doświadczony obrońca oraz napastnik podpisali umowy z klubem z zaplecza Premier League do końca bieżącego roku kalendarzowego. Do tego czasu postarają się pomóc uzyskiwać na tyle dobre wyniki drużynie z Pride Park Stadium, aby ta mogła wciąż realnie myśleć o utrzymaniu w Championship w drugiej części zmagań.

39-letni defensor był ostatnio związany z Sheffield United i w minionym sezonie udało mu się w jego barwach zanotować dziesięć występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

Z kolei 32-letni napastnik pełnił w poprzedniej kampanii funkcję zmiennika w Reading, gdzie zanotował dwie asysty w 23 rozegranych meczach. A teraz przyjdzie mu odgrywać pierwszoplanową rolę w „Baranach” po tym, jak na przynajmniej 12 tygodni z kadry angielskiego zespołu wypadł Colin Kazim-Richards, który nabawił się urazu Achillesa w meczu przeciwko Peterborough United (1:2).

Piłkarzami Derby County są także dwaj Polacy - Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak. Ten drugi został ostatnio zaatakowany słownie przez swoich kibiców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Legia Warszawa: Jacek Zieliński będzie miał pełne ręce roboty? Odejść może co najmniej trzech zawodników Legia Warszawa: Jacek Zieliński będzie miał pełne ręce roboty? Odejść może co najmniej trzech zawodników „Prezentuje taki poziom, że nie ma wstydu”. Michał Żewłakow domaga się powołania dla zawodnika Lecha Poznań „Prezentuje taki poziom, że nie ma wstydu”. Michał Żewłakow domaga się powołania dla zawodnika Lecha Poznań Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy