OFICJALNIE: 41-letni Lúcio odchodzi z Brasiliense FC, ale nie kończy kariery!

OFICJALNIE: 41-letni Lúcio odchodzi z Brasiliense FC, ale nie kończy kariery!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Instagram

Lúcio poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Brasiliense FC.

Ostatni aktywny zawodnik z kadry Brazylii, która w 2002 roku świętował swoje ostatnie mistrzostwo świata, w kwietniu 2018 roku dołączył do czwartoligowego Brasiliense FC. Liczył on wówczas, że dzięki swojemu doświadczeniu pomoże nowej drużynie w wywalczeniu awansu do wyższej klasy rozgrywkowej i choć nic z tego nie wyszło, doświadczony defensor dobrze wspomina tę przygodę.

„Po spłaceniu długo wobec Brasiliense, nasze drogi się rozchodzą. Dziękuję klubowi za otwarcie przede mną drzwi w 2018 roku i za możliwość, jaką mi dał, aby kontynuować karierę w moim rodzinnym mieście, Brasílii. To jedna z najlepszych rzeczy, jaka mnie spotkała przez ostatnie półtora roku. Tylko Bóg wie, jaka przyszłość mnie czeka. Niedługo przeanalizujemy otrzymane oferty i wtedy zdecydujemy, co jest dla mnie najlepsze. Dziękuję za możliwość gry w Brasiliense!” – napisał w mediach społecznościowych.

Lúcio do Europy przybył już zimą 2001 roku, dołączając wtedy do Bayeru Leverkusen. Następnie grał on w Bayernie Monachium, Interze i Juventusie, zanim zdecydował się na powrót do ojczyzny i półtoraroczny epizod w Indiach. Na swoim koncie stoper znany ze znakomitej gry do przodu ma m.in. puchar Ligi Mistrzów czy trzy zwycięstwa w Bundeslidze. W reprezentacji Brazylii 41-latek wystąpił 105 razy i poza mistrzostwem świata dwukrotnie wygrywał Puchar Konfederacji (w 2005 i 2009 roku).

Defensor w koszulce Brasiliense FC rozegrał 31 spotkań.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy