OFICJALNIE: Aaron Ramsey odchodzi z Juventusu. Jednak nie Premier League

OFICJALNIE: Aaron Ramsey odchodzi z Juventusu. Jednak nie Premier League fot. Rangers FC
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Juventus | Rangers

Aaron Ramsey odchodzi z Juventusu. Po niezbyt udanej przygodzie we Włoszech postara się odbudować w Rangers FC.

Przez całą zimę o Walijczyka zabiegało kilka angielskich klubów. Najgłośniej spekulowano o Newcastle United czy o Crystal Palace, pojawiały się nawet pogłoski o Arsenalu i Tottenhamie, pod koniec okna faworytem stało się zaś Burnley. Koniec końców pomocnik nie wróci jednak do Premier League, a do... Premiership.

Turyńczykom bardzo zależało na pozbyciu się zawodnika ze swojej listy płac i ostatecznie umożliwili im to działacze Rangers FC. Do rozmów przystąpili oni co prawda niemalże na ostatnią chwilę, ale bardzo szybko doszli do porozumienia ze „Starą Damą”. Konkretne działania ostatecznie przekonały również samego piłkarza, który długo się wahał i sukcesywnie odrzucał kolejne propozycje z Anglii.

Do ekipy mistrza Szkocji przenosi się na zasadzie półrocznego wypożyczenia. W tym czasie Rangers FC częściowo pokryje jego wynagrodzenie. Ponadto klub zapewnił sobie możliwość wykupienia gracza po zakończeniu rozgrywek.

31-latek postara się wykorzystać czas w Szkocji do wypracowania formy przed mundialem w Katarze. Jego Walia wciąż musi walczyć o awans na turniej - w barażach zmierzy się najpierw z Austrią, a następnie być może z Ukrainą lub... Szkocją.

Piłkarz nie prezentował się we Włoszech ze swojej najlepszej strony. Nie potrafił spełnić pokładanych w nim oczekiwań, a na domiar złego zmagał się z problemami zdrowotnymi. Lepiej za to było w drużynie narodowej, gdzie wciąż przejawiał wysoką formę. Przyczyną takiego stanu rzeczy mógł być fakt, iż gracz miał problemy z nauką języka włoskiego, przez co niezbyt dobrze zaaklimatyzował się po wolnym transferze z Arsenalu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy