OFICJALNIE: Abreu rozpoczyna karierę trenerską, chociaż nie kończy piłkarskiej

OFICJALNIE: Abreu rozpoczyna karierę trenerską, chociaż nie kończy piłkarskiej fot. Rio Branco
Karol Brandt
Źródło: Infobae

Sebastián Abreu ani myśli zawieszać piłkarskiego obuwia na kołku. W międzyczasie zbierze on pierwsze doświadczenie w karierze trenerskiej, co zostało już potwierdzone przez salwadorskie Santa Tecla.

Urugwajski napastnik był piłkarzem Santa Tecla przez pół roku. W tym czasie zdążył zaskarbić sobie sympatię fanów tej drużyny, a to za sprawą dwóch bramek zdobytych w finale Apertury przeciwko Alianzie. Obecnie jest związany kontraktem z brazylijskim Rio Branco. Nie przeszkodziło to mu jednak w przyjęciu propozycji od byłego klubu.

42-latek ma poprowadzić zespół do końca sezonu, a jeśli wtedy strony uznają, że warto kontynuować współpracę, może on pełnić rolę grającego trenera. 

Na stanowisku tym zastąpi Cristiana Díaza, który był szkoleniowcem Santa Tecla od lata 2018 roku. W tej chwili drużyna znajduje się na szóstym miejscu w tabeli i ma na swoim koncie 25 „oczek”. 

Sebastián Abreu w przeszłości grał w takich ekipach jak Deportivo de La Coruña, CF América czy Real Sociedad. Rosły snajper (193 centymetry wzrostu) jest 70-krotnym reprezentantem Urugwaju, w barwach którego zanotował 26 trafień. 

Doświadczony napastnik jest rekordzistą Księgi Guinnessa w liczbie klubów w profesjonalnej karierze piłkarskiej. Grał już w 28 różnych miejscach.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy