OFICJALNIE: AC Milan i Inter Mediolan z nowym stadionem. Dwa projekty! [WIDEO]

OFICJALNIE: AC Milan i Inter Mediolan z nowym stadionem. Dwa projekty! [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AC Milan | Inter Mediolan

Przedstawiciele Milanu oraz Interu przedstawili na czwartkowej konferencji prasowej dwa projekty nowego stadionu, który ma powstać w Mediolanie.

Już jakiś czas temu właściciele obu zespołów uznali, że nadszedł odpowiedni czas na opuszczenie legendarnego San Siro. Głównymi powodami tego stanu rzeczy są problemy związane z kwestiami bezpieczeństwa czy wyremontowaniem niszczejącego obiektu, która byłaby kosztowana i mogła potrwać nawet kilka lat, a to wiązałoby się z koniecznością rozgrywania domowych spotkań przez jedną i drugą drużynę na obcych stadionach.

Początkowo przedstawiciele Milanu i Interu zastanawiali się nad wybudowaniem własnego obiektu. Finalnie „Rossoneri” i „Nerazzurri” pozostaną jednak na jednym obiekcie i na czwartkowej konferencji prasowej ogłosili kilka szczegółów na ten temat oraz przedstawili dwa projekty, z których kibice obu klubów wybiorą jeden, który zostanie wprowadzony w życie.

Wiemy już na pewno, że nowy dom mediolańskim ekip będzie mniejszy od Stadio Giuseppe Meazza. Obecny obiekt może pomieścić nieco ponad 80 tysięcy osób. Z kolei nowy będzie miał 60 tysięcy dostępnych miejsc.

Pierwszy z zaproponowanych projektów to Populous (Katedra) zainspirowany dwoma najbardziej ikonicznymi mediolańskimi budowlami - Katedrą Narodzin św. Marii oraz Galerią Wiktora Emanuela II. Ten najbardziej samowystarczalnym tego typu obiekt w Europie ma stanowić centralny punkt nowej dzielnicy San Siro. Populous został przedstawiony w taki sposób, aby stworzyć wyjątkowy dom dla sympatyków Milanu i Interu. Niestandardowe instalacje radykalnie zmieniają wygląd architektury i wprowadzają w budowlę unikalną tożsamość klubów. Dla „Nerazzurri” jest nią zwinięta żmija niebieskiego światła otaczająca stadion, a dla „Rossonerich” pionowe przypory jarzące się czerwienią emanującą z głębi budynku.

Z kolei drugi to Manica (Pierścienie Mediolanu). Ten projekt stadionu opowiada o tym, jak dwa od zawsze zwaśnione kluby jednoczą się w celu utrzymania jednej z największych mediolańskich tradycji. Pierścienie stadionu są dostosowane do rozwiązań LED, jak i architektonicznych, które umożliwiają między innymi zmianę jego barw. Ta technika pozwala kibicom Interu zasiąść na trybunach niebieskiej części obiektu, natomiast Milanu na czerwonej. Z kolei podczas meczu derbowego obie połówki stadionu zostaną zabarwione zgodnie z barwami „Rossonerich” i „Nerazzurrich”, tworząc w ten sposób najbardziej dramatyczną prezentację koncepcji tego projektu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy