OFICJALNIE: AC Milan i Puma podpisały umowę

OFICJALNIE: AC Milan i Puma podpisały umowę
Redakcja
Redakcja
Źródło: AC Milan

Dzisiaj ogłoszono (i zarazem potwierdzono pojawiające się od dłuższego czasu spekulacje) nawiązanie współpracy pomiędzy AC Milan a firmą PUMA.

Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie włoskiego zespołu. Od 1 lipca 2018 roku PUMA stanie się partnerem „Rossonerich", ich globalnym dostawcą technicznym oraz oficjalnym partnerem licencyjnym.

Sytuację skomentował przedstawiciel firmy PUMA, Bjørn Gulden.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy współpracować z AC Milan. To jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii tego sportu. Ma dużą, globalną grupę fanów, a koszulka Milanu jest jedną z najbardziej kultowych w dziejach piłki nożnej. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia nowego rozdziału, jakim jest nasza współpraca z tą legendarną drużyną.

Swoje zadowolenie wyraził także Marco Fassone, dyrektor generalny Milanu.

- Z przyjemnością ogłaszam partnerstwo z firmą PUMA, z którą łączy nas pasja do sportu oraz te same piłkarskie wartości. Wykazujemy dla siebie ogromny szacunek i wierzę, że w ciągu najbliższych kilku lat będziemy wspólnie iść wyznaczoną strategiczną drogą, dążąc do osiągnięcia nowych celów na boisku, jak i poza nim.

PUMA to stały współpracownik wielu piłkarskich zespołów. Przedstawiciel Serie A dołącza do grona, do którego przynależą m.in. Borussia Dortmund, Arsenal, reprezentacje Szwajcarii, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kamerunu, Czech, Austrii, Ghany oraz niebawem Senegalu.

To firma będąca jedną z wiodących marek sportowych na świecie. Projektuje, wprowadza na rynek i sprzedaje obuwie, odzież i akcesoria, które cieszą się sporym uznaniem.

Pierwsze trykoty na mocy współpracy Milanu z nową firmą zostaną stworzone na sezon 2018/2019. Tym samym klub z San Siro kończy wieloletnią przygodę z przedsiębiorstwem Adidas, mającą początek w roku 1998.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy