OFICJALNIE: Adam Ryczkowski w Chojniczance Chojnice

2022-06-15 16:45:55; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Adam Ryczkowski w Chojniczance Chojnice Fot. Robson90 / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Chojniczanka Chojnice

Chojniczanka Chojnice poinformowała o pozyskaniu Adama Ryczkowskiego.

Adam Ryczkowski związał się z Chojniczanką Chojnice kontraktem ważnym do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Ryczkowski to były zawodnik Polonii Warszawa, Legii Warszawa, Górnika Zabrze i Motoru Lublin, którego barwy reprezentował przez ostatni sezon. W jego trakcie rozegrał 33 mecze w II lidze, rywalizując następnie w barażach o awans do I ligi. W nich lepszy od Motoru okazał się Ruch Chorzów (0:4).

Przenosiny do Chojniczanki są dla Ryczkowskiego powrotem na „stare śmieci”. Swego czasu 25-latek występował w Chojnicach na zasadzie wypożyczenia z Legii. Następnie grał w nich w sezonie 2020/2021.

- Adam zawsze bardzo dobrze czuł się w Chojniczance i prezentował w naszym klubie bardzo dobrą dyspozycję. Pamiętamy dobrze jego bramki i asysty. Szukaliśmy do naszego zespołu zawodnika o takim profilu, dlatego postanowiliśmy wrócić do czegoś co sprawdzone. Jestem przekonany, że sztab szkoleniowy z trenerem Kafarskim na czele „wyciśnie” z Adama to co najlepsze - powiedział dyrektor sportowy Chojniczanki Dawid Frąckowiak.