OFICJALNIE: Adam Webster w Brighton. Ruszyło transferowe domino!

OFICJALNIE: Adam Webster w Brighton. Ruszyło transferowe domino! fot. Brighton
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Brighton & Hove Albion

Adam Webster został nowym zawodnikiem Brighton & Hove Albion.

Środkowy obrońca zasilił szeregi „The Seagulls” na zasadzie transferu definitywnego i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2023 roku.

Kwota przeznaczona na pozyskanie piłkarza Bristolu nie została ujawniona, ale już wcześniej media podawały, że będziemy świadkami podwójnego rekordu, ponieważ podstawowa suma odstępnego za 24-letniego zawodnika miała wynieść 20 milionów funtów (21,9 miliona euro) i w przyszłości będzie mogła jeszcze wzrosnąć o dodatkowe pięć milionów funtów (5,4 miliona euro) zapisanych w bonusach.

Tym samym mamy do czynienia z największym zakupem oraz sprzedażą w historii obu klubów. Ich poprzednie rekordy w tym aspekcie nie przetrwały zbyt długo, a to dlatego, że Brighton sprowadziło do siebie przed kilkoma tygodniami Leandro Trossarda z Genku za 20 milionów euro. Z kolei „The Robins” w podobnym czasie zarobili 14,8 miliona euro na odejściu Lloyda Kelly'ego do Bournemouth.

Adam Webster trafił do Bristolu przed startem minionego sezonu z Ipswich Town za zaledwie cztery miliony euro i w ekspresowym tempie stał się jedną z czołowych postaci w szeregach ekipy z Ashton Gate, dla której rozegrał w sumie 47 spotkań i strzelił w nich trzy bramki.

Wysoka forma defensora nie umknęła uwadze wysłannikom drużyn z Premier League. Spośród nich największą determinacją wykazał się Brighton, który w ten sposób zabezpieczył pozycję środkowego obrońcy, ponieważ do opuszczenia zespołu szykuje się Lewis Dunk. On ma natomiast zająć miejsce Harry'ego Maguire'a w Leicester City, który z kolei jest już jedną nogą w Manchesterze United.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Ekstraklasa ustaliła zasady obniżania wynagrodzeń piłkarzy OFICJALNIE: Ekstraklasa ustaliła zasady obniżania wynagrodzeń piłkarzy Eleven Sports z niespodzianką dla widzów. Stacja zaprasza na archiwalne mecze i filmy dokumentalne Eleven Sports z niespodzianką dla widzów. Stacja zaprasza na archiwalne mecze i filmy dokumentalne OFICJALNIE: Niższe angielskie ligi ANULOWANE OFICJALNIE: Niższe angielskie ligi ANULOWANE Dinamo Zagrzeb zwolniło cały sztab szkoleniowy. Oprócz Bjelicy Dinamo Zagrzeb zwolniło cały sztab szkoleniowy. Oprócz Bjelicy Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia Rodzina Abdelhaka Nouriego przekazała informacje o jego stanie zdrowia Nigel Robertha na radarze Legii Nigel Robertha na radarze Legii FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach FIFA reaguje na pandemię koronowirusa. Piłkarze z wygasającymi kontraktami mają zostać dłużej w klubach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy