OFICJALNIE: Ajdin Hrustic w Hellasie Verona

OFICJALNIE: Ajdin Hrustic w Hellasie Verona
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Eintracht Frankfurt | Hellas Verona

Hellas Verona i Eintracht Frankfurt porozumiały się w sprawie transferu Ajdina Hrusticia.

Były piłkarz akademii Schalke 04 przed zamknięciem okna dopełnił wszelkich formalności niezbędnych do zatwierdzenia przeprowadzki. Kontrakt został podpisany na cztery sezony.

Transfer ma charakter definitywny, a transakcja opiewa na kwotę 500 tysięcy euro.

Środkowy pomocnik przywdziewał trykot „Orłów” przez dwa lata. W tym okresie zapisał na swoim koncie 40 występów, okraszonych trzema trafieniami.

12-krotny reprezentant Australii miał też swój udział przy zdobyciu pucharu za zwycięstwo w Lidze Europy. W formacie tych rozgrywek na murawie pokazał się pięciokrotnie, co w przeliczeniu dało 90 minut.

Hrustic, posiadający także bośniacki paszport, od najmłodszych lat przebywał w szkółce Nottingham Forest. Później zbierał szlify w Austrii Wiedeń, we wspomnianym Schalke oraz holenderskim FC Groningen.

To właśnie Eredivisie było ligą, gdzie w końcu zawodnik wypłynął na szerokie wody. Stałym bywalcem pierwszej drużyny okazał się latem 2017 roku.

Talent 26-latka został dostrzeżony przez skautów Eintrachtu. Po pozytywnej rekomendacji piłkarza sprowadzono za milion euro.

Boiskowa „ósemka” znalazła się w kadrze Gabriele Cioffiego w ostatniej kolejce Serie A na mecz z Sampdorią. Na debiut zawodnikowi przyjdzie jeszcze chwilę poczekać, gdyż całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Hellas zaznaczył swoją aktywność na letnim rynku łącznie aż 19 transferami przychodzącymi.

Formalnie najdroższym zakupem był Giovanni Simeone, którego klub zdecydował się wykupić po wypożyczeniu z Cagliari za 10,5 miliona euro. Szybko potem został wypożyczony do Napoli z opcją sprzedaży za 12 milionów plus bonusy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy