OFICJALNIE: Albania reaguje na karę FIFA

OFICJALNIE: Albania reaguje na karę FIFA fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FSHF

Albańska Federacja Piłkarska odniosła się do sankcji nałożonych na nią przez Komisję Dyscyplinarną FIFA za wydarzenia mające miejsce w trakcie spotkania z reprezentacją Polski w meczu eliminacji Mistrzostw Świata.

Drużyna z Bałkanów przegrała październikowe spotkanie kwalifikacyjne do mundialu w Katarze z „Biało-Czerwonymi” po trafieniu zanotowanym przez Karola Świderskiego w drugiej połowie rywalizacji.

Tuż po tym zdarzeniu sympatycy albańskiego zespołu zaczęli rzucać, przede wszystkim butelki, w kierunku cieszących się reprezentantów Polski, co w konsekwencji zmusiło sędziego Clementa Turpina do przerwania pojedynku i wznowienia go dopiero po uspokojeniu się sytuacji na trybunach.

Całe to zdarzenie zostało skrzętnie opisane w protokole i sprawiło, że przyjrzała mu się Komisja Dyscyplinarna FIFA, która po dogłębnym zbadaniu sprawy nałożyła na Albańską Federację Piłkarską karę w postaci grzywny w wysokości 150 tysięcy franków (około 140 tysięcy euro) oraz nakazu rozegrania jednego spotkania eliminacyjnego Mistrzostw Świata przy pustych trybunach (15 listopada przeciwko Andorze).

Przedstawiciele tamtejszego futbolu z ubolewaniem przyjęli nałożone na nich sankcje z uwagi na wcześniejsze oskarżenia wysuwane pod adresem Polaków i w opublikowanym oświadczeniu poinformowali, że rozważą złożenie odwołania.

„Albańska Federacja Piłkarska wyraża ubolewanie z powodu tej decyzji i podejmie wszelkie niezbędne kroki, aby takie sytuacje, spowodowane przez niektóre osoby, nie miały już miejsca w przyszłości i aby nie szkodziło to reprezentacji w meczach międzypaństwowych. Federacja oceni też możliwość odwołania się od decyzji w przewidzianych terminach” - napisano w komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy