OFICJALNIE: Aleksander Buksa zmienia klub. Szansa na transfer definitywny

OFICJALNIE: Aleksander Buksa zmienia klub. Szansa na transfer definitywny fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Oud-Heverlee Leuven

Aleksander Buksa odchodzi z Genoi na zasadzie rocznego wypożyczenia do belgijskiego Oud-Heverlee Leuven. Umowa zawiera opcję wykupu.

Młodzieżowy reprezentant Polski nie rzucił w swym premierowym sezonie Italii na kolana, prezentując się solidnie tylko na poziomie Primavery. Na seniorskim szczeblu napastnik z Krakowa zdołał zadebiutować, lecz nie miał większych szans na zagoszczenie w nim na dłużej.

19-latek miał więc za sobą trudną przeprawę we Włoszech. Tę skomplikowała znacznie poważna kontuzja, która wyeliminowała go z rywalizacji na kilkanaście tygodni i pozbawiła możliwości wzięcia udziału w decydującej części walki o utrzymanie z drużyną w Serie A.

Genoa ostatecznie zaliczyła spadek, aczkolwiek fakt ten nie poprawił sytuacji Polaka. W związku z tym ten poprosił swojego agenta o poszukanie mu nowego miejsca do gry.

Tym, przynajmniej przez najbliższy rok, będzie właśnie OH Leuven. Co istotne, jedenasta siła poprzedniej kampanii Jupiler League zachowała sobie prawo do wykupu 19-latka.

W nowej drużynie wychowanka Wisły Kraków czeka rywalizacja o pozycję pierwszej „dziewiątki” z Mykołą Kucharewyczem i Nachonem Nsingim, a więc dwójką 21-latków.

Wydaje się więc, iż Buksa otrzyma realną szansę na regularne występy.

Trener „Les Coalisés” liczy na udaną i owocną współpracę z polskim napastnikiem, o czym poinformował podczas konferencji.

- Cieszę się z nawiązania współpracy z Aleksandrem. To nasze pierwsze wzmocnienie w ataku. Buksa to wielki talent z ogromnym potencjałem. Liczymy bardzo na niego - powiedział 60-letni Marc Brys.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy