OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze

OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze fot. Górnik Zabrze
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Alex Sobczyk zasilił szeregi Górnika Zabrze.

Władze klubu z województwa śląskiego nie próżnują. Kilkadziesiąt minut po ogłoszeniu transferu Bartosza Nowaka ze Stali Mielec potwierdziły one ściągnięcie do Zabrza Sobczyka. 23-letni napastnik związał się z Górnikiem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia.

Rodzice Sobczyka pochodzą z Polski, ale on sam urodził się w Wiedniu i jest byłym młodzieżowym reprezentantem Austrii. Przez wiele lat występował w ojczyźnie, będąc zawodnikiem m.in. Rapidu Wiedeń i FC Liefering. W tym pierwszym grał głównie w rezerwach, a w międzyczasie był też wypożyczany do innych rodzimych zespołów. W 2019 roku odszedł do Spartaka Trnawa.  

W barwach słowackiej ekipy Sobczyk rozegrał 33 mecze. Zanotował 12 trafień i trzy asysty. Jego zespół zajął czwarte miejsce w tabeli swojej ekstraklasy.

23-latek będzie miał za zadanie w Zabrzu wypełnić lukę powstałą po odejściu Igora Angulo. Wieloletni napastnik Górnika zdecydował się na przeprowadzkę do Indii i podpisanie umowy z FC Goa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy