OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze

OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze fot. Górnik Zabrze
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Alex Sobczyk zasilił szeregi Górnika Zabrze.

Władze klubu z województwa śląskiego nie próżnują. Kilkadziesiąt minut po ogłoszeniu transferu Bartosza Nowaka ze Stali Mielec potwierdziły one ściągnięcie do Zabrza Sobczyka. 23-letni napastnik związał się z Górnikiem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia.

Rodzice Sobczyka pochodzą z Polski, ale on sam urodził się w Wiedniu i jest byłym młodzieżowym reprezentantem Austrii. Przez wiele lat występował w ojczyźnie, będąc zawodnikiem m.in. Rapidu Wiedeń i FC Liefering. W tym pierwszym grał głównie w rezerwach, a w międzyczasie był też wypożyczany do innych rodzimych zespołów. W 2019 roku odszedł do Spartaka Trnawa.  

W barwach słowackiej ekipy Sobczyk rozegrał 33 mecze. Zanotował 12 trafień i trzy asysty. Jego zespół zajął czwarte miejsce w tabeli swojej ekstraklasy.

23-latek będzie miał za zadanie w Zabrzu wypełnić lukę powstałą po odejściu Igora Angulo. Wieloletni napastnik Górnika zdecydował się na przeprowadzkę do Indii i podpisanie umowy z FC Goa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy