OFICJALNIE: Alexandre Pato odszedł z São Paulo

OFICJALNIE: Alexandre Pato odszedł z São Paulo fot. Alexandre Pato I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Alexandre Pato I Instagram

Alexandre Pato nie jest już zawodnikiem São Paulo.

„Dzisiaj kończy się kolejny ważny etap w mojej karierze. Chciałbym podziękować São Paulo za współpracę i wsparcie okazywane w trakcie tych 17 miesięcy. Jestem bardzo wdzięczny kibicom, kolegom z zespołu oraz trenerom. Ponowne założenie koszulki São Paulo było dla mnie zaszczytem. Dziękuję” - napisał Pato.  

Brazylijczyk, który grał już w São Paulo między 2014 a 2015 rokiem, wrócił do klubu na początku zeszłego roku. Od tamtej pory rozegrał w jego barwach 33 spotkania, notując dziewięć trafień i dwie asysty.  

30-letni napastnik jest wychowankiem Internacionalu. Oprócz niego i São Paulo na przestrzeni lat występował jeszcze w Milanie, Corinthians, Chelsea, Villarrealu oraz Tianjin Tianhai.  

Jakiś czas temu spekulowało się na temat przenosin Pato do Europy. Zdaniem brazylijskich mediów najbardziej prawdopodobną opcją jest jego powrót do Internacionalu. Po czterech kolejkach zajmuje on drugie miejsce w tabeli brazylijskiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy